دانلود کامسول comsol

نتایج / ترسیم‌های برش (Slice Plots)

نمایش نتایج در مقاطع

مدت زمان: 6:31

در این آموزش ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک ترسیم برش در کامسول ایجاد نمایید. ترسیم های برش ، از ابزار پس پردازش موثری هستند که می توانند به بسیاری از مدل ها اعمال گردند.آنها برای plot group های سه بعدی در دسترس هستند و مشخص میکنند چگونه یک متغیر در یک ناحیه خاص از ترسیم تغییر می کند. این برای مشاهده ی رفتار فیزیک ها در قسمت های مختلف مدل برای هر شبیه سازی مفید می باشد .

در این مدل آموزشی، heat sink را بررسی می کنیم که در application library قابل دسترسی است. در این مدل ما یک heat sink در داخل یک کانال داریم و هوا در کانال میان پایه ها جریان دارد و heat sink را خنک می کند.

برای شروع ، میتوانم یک slide از طریق نوار بالا اضافه نماییم:

برای تنظیمات ، data set را from parent می گذاریم. در قسمت expression و در منوی replace expression ، یک کمیت را برای ترسیم انتخاب می نماییم. برای این آموزش، در قسمت laminar flow گزینه velocity magnitude (spf.u) را انتخاب می نماییم.

زمانیکه این را ترسیم نماییم ، برش های ما بزرگی سرعت جریان هوا را در نقاط مختلف کانال نمایش می دهند.

در قسمت plan data، می توانید نوع و پیکربندی صفحات ترسیم برش را معین کنید. در قسمت plane type می توان Quick یا general را انتخاب نمود که در صورت انتخاب general ، می توان صفحات خاصی را تعیین نمود. ما با صفحات Quick ادامه می دهیم. زیر گزینه های صفحه میتوانیم صفحه ای را که می خواهیم مقاطع در آن رسم شوند را انتخاب نماییم؛ در اینجا گزینه yz-planes مناسب می باشد اما میتوانستیم در xy-plane یا zx-plane نیز رسم نماییم. زیر Entry method ما دو گزینه داریم؛ ما یا میتوانیم تعداد صفحات را وارد نماییم یا میتوانیم مختصات را در جاییکه مختصات شبکه را وارد می کنیم و مقاطع در آنها قرار میگیرند ، انتخاب کنیم.همچنین ما گزینه inter active را داریم که این گزینه ما را به جابه جا کردن برش ها با کشیدن نوار لغزنده یا وارد کردن یک عدد در شاخه shift، قادر می نماید.

در قسمت Range ، می توان محدوده رنگ و دیتا ها را به ترتیب در قسمت اول و دوم این باکس ،تغییر داد:

در نهایت در قسمت coloring and style میتوانیم رنگ بندی صفحات را تغییر دهیم:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.