دانلود کامسول comsol

نتایج / وارد کردن اطلاعات مرجع

وارد کردن اطلاعات به منظور مقایسه با نتایج

مدت زمان: 3:22

در نرم افزار کامسول ، بعد از اجرای parametric study ، می توانید اطلاعات را از خارج نرم افزار وارد نمایید و این کار شما را قادر خواهد کرد که اطلاعات مرجع یا اطلاعات تجربی دیگر را با نتایج شبیه سازی مقایسه نمایید. همچنین می توانید که از جدول ها به منظور ایجاد گراف های ویژه استفاده نمایید. در این اموزش ، مدل آموزشی space_frame_instability را باز نموده ایم. برای این شبیه سازی ما Auxiliary Sweep ،که مقدار بار به نقاط مختلف قاب را تغییر می دهد را اجرا نموده ایم.

در گره نشان داده شده در تصویر زیر، یک ترسیم از Auxiliary Sweep که تغییرات بار بر حسب جا به جایی (کرنش) را نشان می دهد ، ایجاد نموده ایم.(داده ها با حل مسئله در نرم افزار به دست آمده اند.)

حال سوال این است که چگونه می توانیم ، این داده ها را با نتایج واقعی مقایسه کنیم؟

خوب، می توانیم این کار را با رفتن به زبانه Results و کلیک روی دکمه ی Table برای ایجاد یک جدول جدید و سپس وارد کردن اطلاعات از فایل ها با فرمت های گوناگون، انجام دهیم. برای وارد کردن اطلاعات ، می توانیم روی Import کلیک کنیم و بعد از وارد کردن اطلاعات، می توانید جدول اطلاعات را در پنچره Message/Progress/Log ببینید.

اکنون جدول را به منطور تفکیک از نتایج شبیه سازی ، کمی ویرایش می نماییم:

می توانیم برچسب را به “Ref.data” ، عنوان ستون یک را به Displacement و عنوان ستون دوم را به Load تغییر دهیم.

ینابراین اکنون ما می توانیم یک گراف از این جدول ایجاد نماییم تا به ترسیم ما اضافه گردد. این کار را با یکی از دو روش می توانیم انجام دهیم. در زبانه جدول Ref.data ما می توانیم روی دکمه Table Graph کلیک نماییم، در این صورت، می بینید که گراف ما ایجاد گردیده است، و سپس گراف را به زیر گره Plot Group در جایی که می خواهیم اطلاعات اضافه گردند می بریم.

راه دیگری که شما می توانید این کار را انجام دهید، انتخاب گره Plot Group و سپس کلیک روی دکمه ی Table Graph

اکنون ما ترسیم از هر دو در گراف داریم. اما کمی پس پردازش انجام می دهیم دراین صورت قادر خواهیم بود میان اطلاعت تجربی و نتایج شبیه سازی مان تفکیک بهتری ایجاد نماییم.برای اینکار می توانیم به گره Table Graph برویم و line روی None قرار داده ، پهنا را به سه افزایش داده و از asterisk به عنوان نشانگر استفاده نماییم و آنها را در سمت راست نقطه های اطلاعات جانمایی کنیم. همچنین می توانیم یک برچسب به راهنما به عنوان اطلاعات مرجع اضافه نماییم.

بنابراین شما می توانید ببینید که نتایج شبیه سازی ما تقریباً با اطلاعات تجربی یا مرجع یکی هستند یا خیر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.