دانلود کامسول comsol

مواد / ایجاد یک ماده‌ی جدید

تعریف ماده‌ی ویژه‌ی شما از ابتدا

مدت زمان: 3:04

در کامسول می توانیم یک ماده کاملا جدید ، تعریف نماییم که مشخصاتی را که ما تعریف می کنیم را از خود بروز دهد.

در این آموزش ، مدل اموزشی باسبار را استفاده می کنیم. در ابتدا دکمه Blank Material استفاده می کنیم. (در زبانه ی model، موجود است.)

وقتی که یک ماده جدید اضافه می شود در پنجره ی تنظیمات می توانید نام یا برچسب ماده را تغییر دهید و قسمت های هندسه ای که این ماده به آن اعمال می شود را انتخاب نمایید. وقتیکه هندسه را انتخاب می کنید متوجه می شوید که ویژگی های ماده که برای فیزیک مدل مورد نیاز می باشند بصورت خودکار اضافه می شوند .

ما میتوانیم مقدار هر یک از این ویژگی هارا با استفاده کردن از یک عدد ثابت ، یک پارامتر و یا یک معادله تعریف نماییم. برای مثال اگر بخواهیم ثابت رسانای گرمایی که وابسته به دما است را تعریف نمایم، نیاز است مطابق شکل در گره Basic رفته و متغیر دما را به عنوان یک ورودی مدل اضافه نمایم. بنابراین در اینجا متغیر Temperature که نام T را برای آن در نظر می گیریم، انتخاب می کنیم.( می بینید که در پایین همین قسمت متغییر T اضافه می شود.)

و سپس رسانایی گرمایی را به عنوان یک خروجی مدل اضافه می نماییم (و معادله مورد انتظار را وارد می کنیم.)

علاوه بر این شما می توانید ویژگی های ماده را با استفاده از توابع Analtic، Interpolatedو Piecewise تعریف نمایید.

در انتها زیر قسمت appearance میتوانیم ظاهری را که در صفحه نمایش داده می شود را انتخاب نماییم . فقط در قسمت تنظیمات مطمئن شوید که تیک گزینه show material and texture خورده باشد.(مطابق شکل)

بنابراین می توانیم از ظاهر های از پیش تعریف شده در دسترس انتخاب نماییم، مثل copper یا حتی میتوانیم یک ظاهر شخصی سازی شده تعریف نماییم .

اگر شما می خواهید به مادتان در دیگر شبیه سازی ها دسترسی داشته باشید آنرا به کتابخانه مواد User-Define اضافه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.