دانلود کامسول comsol

مواد / استفاده از مواد از پیش‌ساخته (Using Built-In Materials)

استفاده از مواد از پیش‌ساخته نرم‌افزار در مدل

مدت زمان : 2:14

در نرم افزار کامسول مواد از پیش تعریف شده متعددی موجود می باشد که می توانن در شبیه سازی مورد استفاده قرار گیرنددر این آموزش به بررسی نحوه وارد کردن جنس ماده ها می پردازیم.

مدل ما در این آموزش باسپار می باشد(که در آموزش های قبلی مورد استفاده قرار گرفته است). برای شبیه سازی، نیاز داریم موادی که پیچ ها و باسبار از آن ساخته شده اند را به آن اختصاص دهیم.در این مدل، پیچ ها از تیتانیوم و خود باسبار از مس ساخته شده است. اینها موادی هستند که ما می توانیم آنهارا به راحتی از طریق نرم افزار اضافه نماییم. برای اضافه کردن مواد روی گره Material راست کلیک مینماییم و Add Material را انتخاب می نماییم و یا اینکه مطابق شکل، به زبانه Material برویم و روی دکمه های Add Material یا Brows Material کلیک کنیم.

اگر Add را انتخاب کنید، در پنجره Add Material می ببینید که ما مواد از پیش تعریف شده ی متعددی داریم که بر اساس زمینه کاربردشان گروه بندی شده اند و برای استفاده در دسترس می باشند. کتابخانه مواد شامل بیش از 2500 ماده و 24 ویژگی کلیدی برای هر کدام می باشد.ما می توانیم مس را با رفتن به شاخه ی Built – In به مدل اضافه نماییم.

ما همچنین می توانیم مواد را با رفتن به Material Browser اضافه نماییم.

می بینید که در پنجره Material Browser قسمت های متفاوتی داریم که اطلاعات اضافی برای هر یک از مواد انتخاب شده را نمایش میدهد. ما تیتانیوم را انتخاب می کنیم.

ما میتوانیم آنرا به مدل اضافه کنیم و آنرا به پیچ ها که قبلا یک انتخاب Explicit برای آن ایجاد کرده بودیم ، اعمال نماییم .

لطفا توجه کنید هر جنبه ای از مواد Built-In که شما به مدلتان اضافه می کنید قابلیت اصلاح دارد . این شامل هر ویژگی از ماده بعلاوه ظاهر آن می باشد.

2 پاسخ
  1. عاطفه رستمی
    عاطفه رستمی گفته:

    سلام
    چطور می توانیم یک ماده نفتی که خود از چندین ماده تشکیل شده را تنها به یک محیط یا مرز نسبت بدیم؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *