نرم افزار کامسول

گیرنده توده‌ای با اتصال کامل ویبروآکوستیک – Lumped Receiver with Full Vibroacoustic Coupling

هنگامی که شبیه‌سازی‌ها در توسعۀ دستگاه‌های تلفن همراه، لوازم الکترونیکی مصرفی، سمعک یا هدست نقش دارند، لازم است در نظر بگیرید که چگونه مبدل‌ها با سایر سیستم ارتباط برقرار می‌کنند. در اینجا، ما تجزیه و تحلیل تعامل بین نصب عایق لرزشی و یک مبدل سمعک مینیاتوری (یک گیرنده آرماتور متعادل Knowles® TEC-30033)را با استفاده از نمایندگی توده‌ای مبدل نشان می‌دهیم. مدل توده‌ای به عنوان یک مدار الکتروآکوستیک معادل ساده شده است. لرزش و ویژگی‌های صوتی مدل توده‌ای سپس به یک مدل چندفیزیکی از سیستم جداسازی لرزشی متصل شده تا به یک تجزیه و تحلیل کامل سیستم برسند.

نرم افزار کامسول

گیرنده توده‌ای متصل به تست تنظیم با یک جفت‌کننده 0.4 سی‌سی – Lumped Receiver Connected to Test Set-up with a 0.4cc Coupler

در این مدل یک گیرندۀ Knowles ED23146 (بلندگو مینیاتوری) به یک مجموعه آزمایشی متشکل از یک لوله گوشواره 50 میلی‌متری (قطر 1 میلی‌متر) و یک به اصطلاح جفت‌کنندۀ 0.4 سی‌سی وصل می‌شود. گیرنده با استفاده از یک شبکۀ چاشنی توده‌ای مدل شده و به قسمت عنصر محدود در ورودی لوله متصل می‌شود. پاسخ در میکروفون اندازه‌گیری در جفت‌کننده و همچنین امپدانس ورودی الکتریکی به گیرنده با اندازه‌گیری‌ها مقایسه می‌شود. تلفات موجود در لولۀ باریک بلند با استفاده از ویژگی آکوستیک منطقۀ باریک در رابط فیزیکی Pressure Acoustics ، Frequency Domain گنجانده شده است.

نرم افزار کامسول

محرک بلندگوی توده‌ای با استفاده از سیستم مکانیکی توده‌ای – Lumped Loudspeaker Driver Using a Lumped Mechanical System

نمونه‌ای از بلندگوهای سیم‌پیچی متحرک که در آن پارامترهای توده‌ای رفتار اجزای الکتریکی و مکانیکی را نشان می‌دهد.

نرم افزار کامسول

محرک بلندگوی توده‌ای – Lumped Loudspeaker Driver

این یک مدل از بلندگوهای سیم‌پیچی متحرک است که در آن تناسب پارامتر توده‌ای رفتار اجزای بلندگوی برقی و مکانیکی را نشان می‌دهد. پارامترهای Thiele-Small (پارامترهای سیگنال کوچک) به عنوان ورودی به مدل توده‌ای ارائه شده که توسط یک فیزیک مدار الکتریکی ارائه شده است. مدل توده به یک مدل آکوستیک فشار متقارن محوری دوبعدی متصل است که هوای اطراف (رو و زیر مخروط بلندگو) را توصیف می‌کند. بازده حاصل از این مدل، از میان موارد بسیار، حساسیت بلندگو، امپدانس و توان صوتی تابشی را شامل می‌شود. نتایج با یک راه‌حل تحلیلی بر اساس تقریب پیستون مسطح مقایسه می‌شوند.

کامسول فارسی

شبیه سازی موجبر موج‌دار و مقاومت آن – Simulating a Corrugated Waveguide and Its Impedance

این مثال نحوۀ مدل‌سازی مقاومت ظاهری یک موجبر از ناحیۀ سطح مقطع متفاوت را نشان می‌دهد. توضیحات مفصل‌تر این پدیده و روند مدل‌سازی را می‌توانید در پست وبلاگ “محاسبۀ مقاومت ظاهری یک موجبر موج‌دار” مشاهده کنید.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

محاسبه RCS پهنای باند با استفاده از شبیه‌سازی دامنه زمانی و Wideband RCS Calculation Using Time-Domain Simulation and FFT – FFT

این مدل نمونه، سطح مقطع رادار bistatic (RCS) در طول واحد یک دایره را با استفاده از امواج الکترومغناطیسی، رابط فیزیکی Time Explicit محاسبه می‌نماید. یک دایرۀ دوبعدی توسط یک سیگنال سینوسی 200 مگاهرتزی تنظیم‌شده توسط یک پالس گاوسی موقتی تحریک می‌شود. پاسخ فرکانس RCS پهنای باند در حدود 200 مگاهرتز، از مراحل مطالعۀ وابسته به زمان و زمان تا فرکانس FFT به دست می‌آید.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

فیلتر پالاییده عنبیه موجبر – Waveguide Iris Bandpass Filter

دیافراگم رسانا، یعنی یک عنبیه که به صورت عرضی بر روی دریچۀ موجبر قرار می‌گیرد، باعث ایجاد ناپیوستگی شده و واکنش متقاطع ایجاد می‌کند. پاسخ فرکانس پهنای باند را می‌توان از تشدیدکننده‌های حفرۀ آبشاری همراه با این عناصر واکنش‌پذیر -که با قراردادن یک سری عناصر عنبیه در داخل موجبر ایجاد می‌شود- به دست آورد. این مدل از پهنای X موجبر WR-90 و دیافراگم‌های القایی متقارن (عنبیه) تشکیل شده است. پارامترهای S محاسبه‌شده، پاسخ باند خوب و مردود خارج از باند را نشان می‌دهد.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

مبدل موجبر – Waveguide Adapter

این یک مدل از مبدل برای انتشار مایکروویو در انتقال بین یک مستطیل و یک موجبر بیضوی است. این دست از مبدل‌های موجبر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تلفات انرژی ناشی از بازتاب حداقل برای فرکانس‌های عملیاتی را حفظ کنند. برای بررسی ویژگی‌های مبدل، این شبیه‌سازی شامل موجی است که از یک موجبر مستطیلی‌شکل در داخل مبدل عبور کرده و به یک موجبر بیضوی داخل می‌شود. پارامترهای S به عنوان توابع فرکانس محاسبه می‌شوند. فرکانس‌های درگیر همه در محدودۀ تک‌حالت موجبر هستند‌؛ یعنی محدودۀ فرکانس که در آن فقط یک حالت در موجبر پخش می‌شود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

آنتن ویوالدی – Vivaldi Antenna

یک آنتن شکاف‌دار -که به آنتن ویوالدی نیز معروف است- برای برنامه‌های پهن‌باند مفید است. در اینجا، یک تابع نمایی برای نمایه taper استفاده می‌شود. هدف از این مدل محاسبۀ الگوی میدان دور و محاسبۀ مقاومت ظاهری سازه است. تطابق خوب در یک باند فرکانس گسترده مشاهده می‌شود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

آنتن مارپیچ دوگانه – Two-Arm Helical Antenna

یک آنتن مارپیچ دارای دو حالت اصلی است؛ یکی حالت معمولی و دیگری حالت محوری. هنگامی که آنتن مارپیچ در حالت عادی کار می‌کند، الگوی تابش دور میدان آن شبیه به الگوی چنبره‌شکل یک آنتن دوقطبی کلاسیک است. در حالت محوری، آنتن مارپیچ در یک باند فرکانس بسیار بالاتر از عملکرد حالت عادی تشدیدگر است و به طور مشابه با یک آرایۀ پایان حریق در امتداد محور z کار کرده و الگوی تابش مستقیم را تولید می‌کند. این مدل یک آنتن مارپیچ را در این دو حالت مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. پارامترهای S و الگوهای دور در هر دو حالت عملیاتی، 385 مگاهرتز و 4.77 گیگاهرتز محاسبه می‌شوند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

فیلتر حفره‌ای قابل تنظیم با استفاده از یک محرک پیزوالکتریک – Tunable Cavity Filter Using a Piezoelectric Actuator

با افزودن سازه‌ای درون حفره، می‌توان فیلتر حفره‌ایی حالت تخلیه را تحقق بخشید. این ساختار فرکانس تشدید را پایین‌تر از حالت غالب حفرۀ پرنشده تغییر می‌دهد. از محرک پیزو برای کنترل اندازۀ یک شکاف هوای کوچک استفاده شده که قابلیت تنظیم فرکانس تشدید را فراهم می‌کند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

تقسیم‌کننده قدرت ویلکینسون خط انتقال – Transmission Line Wilkinson Power Divider

برخی از تقسیم‌کننده‌های قدرت سه‌درگاهی معمولی، تقسیم‌کنندۀ قدرت مقاومتی و تقسیم‌کنندۀ قدرت T-اتصال هستند. چنین تقسیم‌کننده‌هایی یا اتلافی هستند و یا با مقاومت ظاهری مرجع سیستم در همۀ درگاه‌ها مطابقت ندارند. علاوه بر این، جداسازی بین دو درگاه متصل تضمین نمی‌شود. تقسیم‌کنندۀ قدرت ویلکینسون از تقسیم‌کنندۀ قدرت T-اتصال و تقسیم‌کنندۀ قدرت مقاومتی، تلفات بیشتری داشته و مواردی را که قبلاً ذکر شد ندارد.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

فیلتر کم‌گذر خط انتقال – Transmission Line Low-Pass Filter

یکی از راه‌های طراحی فیلتر استفاده از مقادیر عناصر نمونه‌های فیلتر شناخته شده، مانند فیلترهای کم‌عبور مسطح حداکثری یا یکسان موج‌دار است. ساخت فیلتر عنصر توزیع شده بر روی بستر مایکروویو آسان‌تر از فیلتر عنصر توده است؛ زیرا پیداکردن مجموعۀ خازن‌ها و القاگرهایی که دقیقاً با مقادیر عنصر مقیاس فرکانس نمونۀ اولیۀ فیلتر منطبق باشد، کار دشواری است.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

شبکه پرتوی ماتریس باتلر خط انتقال – Transmission Line Butler Matrix Beamforming Network

یک ماتریس باتلر یک شبکۀ تغذیه‌ای پرتوی منفعل است. این یک شبکۀ تغذیه‌ای مقرون به صرفه برای آنتن‌های آرایه‌ای مرحله‌ای است؛ زیرا مدار را می‌توان به شکل خطوط ریزنوار ساخته و یک راه حل مناسب برای انجام اسکن پرتو بدون استفاده از دستگاه‌های فعال گران قیمت است.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

مدل سازی گذرا از کابل هم‌محور – Transient Modeling of a Coaxial Cable

شبیه‌سازی معادلات ماکسول در حوزۀ زمانی مفید است اگر هدف از آنالیز، مشاهدۀ یک پدیدۀ گذرا، یافتن زمان لازم برای انتشار یک سیگنال باشد، یا اگر موادی که مدل‌سازی می‌شوند غیرخطی باشند، از نظر قدرت میدان الکتریکی یا مغناطیسی. این مدل یک پالس را که در یک خط انتقال هم‌محور پخش می‌شود، شبیه‌سازی کرده و مدت زمان لازم برای انتشار سیگنال را مشاهده می‌کند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

تجزیه و تحلیل گذرا از آنتن نواری باند دوگانه چاپ‌شده – Transient Analysis of a Printed Dual-Band Strip Antenna

یک بررسی آنتن پهنای باند، مانند یک پارامتر S (n) و / یا تجزیه و تحلیل الگوی میدان دور، با انجام یک تحلیل پاسخ گذرا و تبدیل فوریه سریع زمان به فرکانس (FFT) قابل دستیابی است. این مدل ابتدا یک مطالعۀ وابسته به زمان را انجام داده و سپس متغیر وابسته، پتانسیل برداری مغناطیسی A و سیگنال ولتاژ را در یک درگاه توده‌ای از دامنۀ زمانی به دامنۀ فرکانس تبدیل می‌کند. پارامترهای S و داده‌های تابش میدان دور از داده‌های دامنۀ فرکانس تولید می‌شوند. پارامترهای S محاسبه شده، دو طنین در محدودۀ فرکانس داده شده را نشان می‌دهد، همانطور که برای این طراحی آنتن باند دوگانه انتظار می‌رود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

تبدیل فوریه سریع زمان به فرکانس یک فیلتر کم‌گذر هم‌محور – Time-to-Frequency Fast Fourier Transform of a Coaxial Low-Pass Filter

یک فیلتر باند هم‌محور با باند بسیار گسترده با استفاده از یک مدل بدون تقارن دوبعدی طراحی شده است. برای پرداختن به پاسخ فرکانس باند پهن با وضوح فرکانس خوب، ابتدا این مدل با یک رابط فیزیکی گذرا ساخته شده است. سپس پارامترهای S با استفاده از تبدیل فوریه از زمان به فرکانس محاسبه می‌شوند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

مدل‌سازی دامنه زمانی رسانه Drude-Lorentz پراکنده (Time-Domain Modeling of Dispersive Drude-Lorentz Media (RF) – (RF

(Time-Domain Modeling of Dispersive Drude-Lorentz Media (RF
این آموزش نحوه حل معادله موج کامل وابسته به زمان در رسانه های پراکنده مانند پلاسماها و نیمه هادی ها را نشان می دهد. مدل موج 2 بعدی TM در پتانسیل بردار از معادله موج و برای تراکم قطبی سازی الکتریکی کمکی از یک معادله دیفرانسیل معمولی حل می کند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

انتشارگر فریت سه‌درگاهی – Three-Port Ferrite Circulator

انتشارگر یک مایکروویو وسیله‌ای چندمنظوره است که در آن یک موج فرودی در درگاه 1 فقط به درگاه 2 وصل می‌شود؛ یک موج فرودی در درگاه 2 فقط در درگاه 3 همراه است؛ و غیره. به عنوان مثال، انتشارگرها برای جداسازی اجزای مایکروویو به منظور جداکردن یک فرستنده و گیرنده به آنتن معمولی استفاده می‌شوند. آن‌ها نوعاً به مواد ناهمسانگرد متکی هستند که معمولاً فریت هستند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

رانش حرارتی در یک فیلتر حفره مایکروویو – Thermal Drift in a Microwave Cavity Filter

از فیلترهای مایکروویو برای از بین بردن اجزای فرکانس ناخواسته در خروجی فرستنده‌های مایکروویو استفاده می‌شود. آن‌ها معمولاً بین یک آمپلی‌فایر قدرت و آنتن قرار می‌گیرند. آمپلی‌فایرها غیرخطی بوده و هماهنگ‌هایی را تولید می‌کنند که باید با فیلترهایی که دارای گذر نسبتاً باریک هستند از بین بروند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

آنتن موج نشتی موجبر یکپارچه بستری – Substrate Integrated Waveguide Leaky Wave Antenna

موجبرهای یکپارچۀ بستری (SIW) را می‌توان در برنامه‌های آنتن استفاده کرد. امواج نشتی از یک آرایۀ شکاف در سطح بالای SIW در این مدل، یک پرتو را در جهت مشخصی تولید می‌کند که با انتخاب یک فرکانس کاری متفاوت، می‌توان آن را هدایت نمود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

موجبر یکپارچه بستری – Substrate Integrated Waveguide

با افزودن ویاس بین خط ریزنوار و صفحۀ زمین، می‌توان یک ساختار نوع موجبر را روی بستر ساخت. چنین وسیله‌ای به عنوان یک فیلتر گذرا عمل کرده و جذاب است؛ زیرا ساخت آن بسیار آسان است. مدلی تنظیم شده است که پارامترهای S را به عنوان تابعی از فرکانس نشان می‌دهد. قطع شدید در فرکانس مورد انتظار نشان داده شده است.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

بررسی یک خط ریزنوار معیوب از طریق آنالیز فرکانس به زمان Study of a Defective Microstrip Line via Frequency-to-Time FFT Analysis – FFT

در حالی که تجزیه و تحلیل گذرا برای بازتاب‌سنجی دامنۀ زمانی (TDR) برای رسیدگی به مسائل یکپارچگی سیگنال (SI) مفید است، بسیاری از نمونه‌های RF و مایکروویو با استفاده از شبیه‌سازی دامنۀ فرکانس تولید پارامترهای S مورد بررسی قرار می‌گیرند. با این حال، از داده‌های دامنۀ فرکانس شناسایی منابع برای این تخریب سیگنال دشوار است. این مثال یک خط ریزنوار را در دامنۀ فرکانس با چند ناپیوستگی عرضی خطی شبیه‌سازی کرده و تبدیل فوریۀ فرکانس به سرعت را سریع انجام می‌دهد. نتایج محاسبه شده با تجزیه و تحلیل نوسانات سیگنال در دامنۀ زمان، به شناسایی ناپیوستگی‌های بدنی و عدم تطابق مقاومت در خط انتقال کمک می‌کند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

فیبر گام شاخص – Step-Index Fiber

سرعت انتقال گیرنده‌های نوری نسبت به موجبرهای مایکروویو برتر است؛ زیرا دستگاه‌های نوری فرکانس عملکرد بسیار بالاتری نسبت به مایکروویو داشته و پهنای باند به مراتب بالاتری را ایجاد می‌کنند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

آنتن شکاف مارپیچی – Spiral Slot Antenna

یک آنتن شکاف مارپیچی طراحی همدیسی را ارائه داده و به دلیل پاسخ فرکانس پهنای باند، می‌تواند برای ارتباط، سنجش، ردیابی، موقعیت‌یابی و بسیاری از برنامه‌ها در باندهای مختلف فرکانس مایکروویو مورد استفاده قرار گیرد. این مدل نحوۀ ساخت هندسۀ مارپیچی را با استفاده از منحنی‌های پارامتری نشان داده و پارامترهای S و الگوهای دور را محاسبه می‌کند.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

میزان جذب خاص (SAR) و مطالعه دما در مغز انسان – Specific Absorption Rate (SAR) and Temperature Study in the Human Brain

دانشمندان از SAR (میزان جذب خاص) برای تعیین میزان اشعۀ جذب‌شده در بافت انسانی استفاده می‌کنند. این اندازه‌گیری مخصوصاً برای تلفن‌های همراه که تابش نزدیکی از مغز دارند بسیار مهم است. در این مدل، چگونگی جذب سر انسان از موج تابشی ناشی از آنتن و افزایش دما که باعث ایجاد تشعشع می‌شود، بررسی می‌شود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

قدرت تقسیم‌کننده قدرت ویلکینسون متصل SMA Connectorized Wilkinson Power Divider – SMA

برخی از تقسیم‌کننده‌های قدرت سه درگاهی معمولی، تقسیم‌کنندۀ قدرت مقاومتی و تقسیم‌کنندۀ قدرت T-اتصال هستند. چنین تقسیم‌کننده‌هایی یا هر کدام تلفات دارند و یا با مقاومت ظاهری مرجع سیستم در همه درگاه‌ها مطابقت ندارند. علاوه بر این، جداسازی بین دو درگاه متصل تضمین نمی‌شود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

آرایه ترکیب‌کننده آنتن وصلۀ ریزنوار شکاف-متصل – Slot-Coupled Microstrip Patch Antenna Array Synthesizer

آرایه‌های آنتن وصلۀ ریزنوار در تعدادی از صنایع به عنوان فرستندۀ رادار و سیگنال‌های RF استفاده می‌شود. این نامزد اصلی سیستم شبکۀ تلفن همراه 5G  است.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

شبیه‌سازی روش صداگذاری الکترومغناطیسی برای جستجوی نفت – Simulation of an Electromagnetic Sounding Method for Oil Prospecting

روش الکترومغناطیسی منبع کنترل شدۀ دریایی (CSEM) برای جستجوی نفت در سال‌های اخیر به عنوان یک روش امیدوارکننده ظاهر شده است. این مدل یک نوع از آن را نشان می‌دهد. از یک آنتن دوقطبی الکتریکی 1 هرتزی افقی استفاده شده که 150 متر بالاتر از کف دریا قرار می‌گیرد. مجموعه‌ای از گیرنده‌های کف دریا میدان الکتریکی را در مسافت‌های مختلف و دور از آنتن اندازه‌گیری می‌کنند. هنگام اندازه‌گیری در مسافت به اندازۀ کافی بزرگ، مقداری از انرژی منتقل شده توسط مخزن مقاومتی منعکس شده و هدایت می‌شود و نسبت به عدم وجود مخزن در صورت دریافت سیگنال دریافتی بیشتر نتیجه می‌گیرد.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

شبیه‌سازی انتقال قدرت بی‌سیم در آنتن‌های حلقه‌ای مدور – Simulating Wireless Power Transfer in Circular Loop Antennas

این مدل با مطالعۀ اتصال انرژی بین دو آنتن حلقه‌ای مدور تنظیم شده برای فرکانس UHF RFID که اندازۀ آن با استفاده از القاگرهای تراشه کاهش یافته است، مفهوم انتقال انرژی بی‌سیم را دنبال می‌کند. آنتن حلقه‌ای مدور با استفاده از شکل خود، جفت خودالقایی را فراهم کرده و می‌توان آن را برای کاربردهای فرکانس پایین به راحتی کوچک کرد. در حالی که جهت‌یابی یک آنتن فرستنده ثابت است، یک آنتن گیرنده در حال چرخش بوده و بهترین پیکره‌بندی اتصال از لحاظ پارامترهای S بررسی می‌شود.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

شبیه سازی موجبر موج‌دار و مقاومت آن – Simulating a Corrugated Waveguide and Its Impedance

این مثال نحوۀ مدل‌سازی مقاومت ظاهری یک موجبر از ناحیۀ سطح مقطع متفاوت را نشان می‌دهد. توضیحات مفصل‌تر این پدیده و روند مدل‌سازی را می‌توانید در پست وبلاگ “محاسبۀ مقاومت ظاهری یک موجبر موج‌دار” مشاهده کنید.

نرم افزار کامسول فارسی رایگان

یکپارچگی سیگنال و تجزیه و تحلیل TDR خطوط ریزنوار مجاور – Signal Integrity and TDR Analysis of Adjacent Microstrip Lines

تجزیه و تحلیل یکپارچگی سیگنال (SI) به کیفیت کلی یک سیگنال الکتریکی منتقل شده از طریق مدارهای الکتریکی، از قبیل اتصال سرعت بالا، کابل‌ها و برد مدار چاپی می‌پردازد. کیفیت سیگنال دریافتی را می‌توان با نویز خارج از مدار تحریف کرد و با عدم تطابق مقاومت ظاهری، تلفات داخلی و متقاطع قابل تخریب است. به همین دلیل، تجزیه و تحلیل EMC / EMI برای تخمین میزان حساسیت دستگاه یا شبکه به یک اتصال ناخواسته انجام می‌شود.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

آنتن تک‌قطبی فرکتال Sierpinski Fractal Monopole Antenna – Sierpinski

فرکتال یک فرم ریاضی است که الگوهای تکرارکنندۀ خود را نشان می‌دهد. با توجه به خصوصیات هندسی آن، یک ساختار فرکتالی می‌تواند طنین‌های مختلفی را در کاربردهای RF ایجاد کند. این مدل آنتن از یک مثلث Sierpinski مرتبه 3 استفاده کرده و پارامترهای S محاسبه شده، تطابق ورودی خوبی را در تشدید مرتبه بالاتر نشان می‌دهد.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

تولید هماهنگ دوم پرتو گاوسی (Second Harmonic Generation of a Gaussian Beam (RF) – (RF

سیستم‌های لیزری یک منطقۀ کاربردی مهم در الکترونیک مدرن است. با مواد غیرخطی می‌توان هارمونیکی تولید کرد که چند برابر فرکانس نور لیزر است.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

گرمایش RF Heating – RF

این یک مدل از خم موجبر RF با یک بلوک دی‌الکتریک داخلی است. در بلوک و همچنین در دیواره‌های موجبر تلفات الکترومغناطیسی وجود داشته که باعث می‌شود مونتاژ به مرور زمان گرم شود. خواص مادۀ بلوک توابعی از دما هستند. رفتار حرارتی گذرا و همچنین حل حالت پایدار محاسبه می‌شود.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

سیم‌پیچ RF Coil – RF

سیم­پیچ­های RF در برنامه‌های بی‌شماری از فن آوری بی‌سیم گرفته تا تجهیزات اسکن MRI مهم هستند. این مدل آموزش مقدماتی نشان می‌دهد که چگونه فرکانس تشدید اساسی یک سیم‌پیچ RF و همچنین نحوۀ انجام یک جابجایی فرکانس برای استخراج ضریب Q سیم‌پیچ را پیدا کنید.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

جفت‌کننده Rat-Race Coupler – Rat-Race

یک حلقۀ هیبریدی 180 درجه‌ای (جفت‌کنندۀ Rat-Race) یک شبکۀ چهار پورتی با اختلاف فاز 180 درجه‌ای بین دو پورت است. تولید این نوع مؤلفۀ خط ریزنوار ارزان‌تر از یک اتصال موج 180 درجه‌ای اتصال هیبریدی، به اصطلاح magic-T است. هدف از این مدل محاسبۀ پارامترهای S و مشاهدۀ تطابق، ایزوله‌سازی و اتصال در اطراف فرکانس عامل است.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

رادوم با لنزهای دی‌الکتریک دولایه – Radome with Double-layered Dielectric Lens

رادوم تلفات را به حداقل رسانده و از طریق طراحی خصوصیات تابشی آنتن را بهبود می‌بخشد. این سازه را می‌توان برای به حداقل رساندن تلفات انتقال بهینه کرد و همچنین برای بهبود ویژگی‌های تابشی از جمله هدایت آنتن و قطعات جانبی طراحی شده است.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

سطح مقطع رادار – Radar Cross Section

این مدل آموزشی استفاده از میدان پس‌زمینه را در مسألۀ پراکندگی الکترومغناطیسی نشان می‌دهد. اگرچه این مثال شناسایی یک قایق توسط یک رادار است ، اما در هر موقعیتی که یک جسم منزوی با امواج الکترومغناطیسی از منبع دور برخورد کند، از همین تکنیک می‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال، با اندازه‌ای چندین مرتبه کوچکتر، یک کاربرد یکسان مشترک نانوذرات تشدید پلاسمون است. علاوه بر تنظیم میدان پس زمینه و جابجایی آن در طیف وسیعی از زاویه‌های فرودی، این مدل همچنین نحوۀ محاسبه میدان دور و سطح مقطع رادار را به شما نشان می‌دهد.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

ترانسفورماتور یک‌چهارم موج – Quarter-Wave Transformer

خطوط انتقال زمانی استفاده می‌شود که فرکانس سیگنال‌های الکترومغناطیسی به حدی باشد که باید ماهیت موج سیگنال‌ها را در نظر گرفت. نتیجۀ ماهیت موج این است که اگر تغییرات ناگهانی مقاومت ظاهری مشخصه در طول خط انتقال رخ دهد، سیگنال‌ها منعکس می‌شوند. به طور مشابه، مقاومت ظاهری بار، Z (L) در انتهای خط انتقال باید با مقاومت ظاهری مشخصۀ آن Z (0) مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت بازتاب‌هایی از انتهای خط انتقال وجود خواهد داشت.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

درگاه‌های مدور قطبی – Polarized Circular Ports

این مدل از یک موجبر مدور نحوۀ استفاده از درگاه‌ها با حل عددی حالت‌های درگاه را نشان می‌دهد. این روش چگونگی تراز کردن قطبش حالت‌های درگاه منحرف و به ویژه نحوۀ مدل‌سازی و تحریک حالت TE11 از موجبرهای مدور را به صورت سه‌بعدی نشان می‌دهد.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

توری سیمی پلاسمونی (Plasmonic Wire Grating (RF) – (RF

مدارهای مبتنی بر پلاسمون سطحی در برنامه‌هایی مانند تراشه‌های پلاسمونی، تولید نور و نانولیتوگرافی استفاده می‌شوند. برنامه تحلیلگر Gras Analizer Wire Plasmonic ، ضریب شکست، بازتاب سوزنی و پراش مرتبه اول را به عنوان توابع زاویه بروز برای یک توری سیمی پلاسمونی بر روی بستر دی الکتریک محاسبه می‌کند.

آنتن بازتابنده سهموی – Parabolic Reflector Antenna

یک بازتابنده بزرگ را می‌توان به راحتی با فرمولاسیون محوری دوبعدی مدل‌سازی کرد. در این مدل، شعاع بازتابنده از 20 طول موج بیشتر بوده و بازتابنده توسط آنتن مخروطی مدور تغذیۀ محوری روشن می‌شود. میدان دور شبیه‌سازی شده یک الگوی پرتو تیز با بهرۀ زیاد را نشان می‌دهد.

فیلتر شکاف با استفاده از یک تشدیدگر حلقوی شکافته – Notch Filter Using a Split Ring Resonator

یک تشدیدگر حلقوی شکافته(SRR)  دارای یک پاسخ فرکانس باند-توقف است که محدودۀ مشخصی از فرکانس را رد می‌کند. این نوع ساختار SRR به طور گسترده به عنوان یک تشدیدگر مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند به طور متناوب برای ساخت مواد ماوراءمادی مصنوعی ترکیب شود.

مدل سازی چندمقیاسی در الکترومغناطیس با فرکانس بالا – Multiscale Modeling in High Frequency Electromagnetics

     در این مدل‌ها چندین راه حل چندمقیاسی در کامسول مالتی‌فیزیک را بررسی می‌کنیم، که همگی مربوط به مسألۀ ارتباط آنتن با آنتن در مسافت‌های طولانی است. این مدل‌ها اتصال بین امواج الکترومغناطیسی، رابط فرکانس دامنه و هر دو موج الکترومغناطیسی، محفطه‌های پرتو و رابط‌های اپتیک هندسی را نشان می‌دهند.

سیم‌پیچ قفسه MRI Birdcage Coil – MRI

سیستم‌های تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) برای ایجاد تصاویر، یک چگالی شار مغناطیسی (میدان B) تولید می‌کنند. ارائۀ توزیع میدان همگن در یک سیم‌پیچ قفسه، فاکتور اصلی برای بهبود کیفیت داده‌های اسکن شده است.

آرایه آنتن تک‌قطبی – Monopole Antenna Array

با کنترل فازهای نسبی و بزرگی سیگنال ورودی می‌توان الگوی تابش را شکل داده و پرتو آن را از طریق آرایۀ آنتن هدایت کرد. این مثال چگونگی طراحی یک آرایۀ پوشیدۀ الکترونیکی فعال (AESA) را با استفاده از پیشرفت فاز محاسباتی در هر عنصر آنتن نشان می‌دهد.

مدل‌سازی جاذب‌های هرمی برای یک اتاق ناپژواک – Modeling of Pyramidal Absorbers for an Anechoic Chamber

در این مدل، یک جاذب مایکروویو از یک آرایۀ دوبعدی نامحدود از ساختارهای پراتلاف هرمی ساخته شده است. جاذب‌های هرمی با مادۀ جاذب تابش (RAM) معمولاً در محفظه‌های ناپژواک برای اندازه‌گیری موج الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. جذب مایکروویو با استفاده از یک مادۀ پراتلاف برای الگوبرداری از خواص الکترومغناطیسی فوم کربنی باردار رسانا مدل‌سازی می‌شود.

مدل سازی برچسب Modeling of a UHF RFID Tag – RFID UHF

برچسب‌های UHF RFID به طور گسترده‌ای برای شناسایی و ردیابی حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل یک برچسب شناسایی فرکانس رادیویی منفعل (RFID) را برای دامنۀ فرکانس UHF شبیه‌سازی می‌کند. با توجه به مقاومت ظاهری پیچیدۀ فرستندۀ تراشه، ضریب بازتاب محاسبه می‌شود. این کار با استفاده از رویکردی انجام می‌شود که با روش تجزیه و تحلیل پارامتر پراکندگی معمولی با یک مقدار مقاومت ظاهری واقعی مرجع متفاوت است.

مدل‌سازی آنتن دستگاه تلفن همراه – Modeling of a Mobile Device Antenna

اجزای الکتریکی در سیستم‌های ارتباطی بی‌سیم طراحی شده‌اند تا ضمن حفظ عملکرد و کارآیی مناسب، قابلیت حمل و بهره‌وری را نیز به صورت سبک و راحت داشته باشند. آنتن‌ها اجزای اساسی در دستگاه‌های تلفن همراه هستند و لازم است در فضای محدودی که مشخصات فنی آن‌ها اجازه می‌دهد، جای بگیرند.

مدل سازی شاخص انکسار منفی (RF)

می توان ساختار مواد را مهندسی کرد به گونه ای که هم نفوذپذیری و هم نفوذپذیری آنها منفی باشد. چنین مواد با مهندسی یک ساختار دوره ای با ویژگی های قابل مقایسه در مقیاس با طول موج تحقق می یابد. مدل سازی هر دو سلول واحد جداگانه از چنین ماده ای و همچنین مدل سازی از خصوصیات یک ماده شاخص منفی فله امکان پذیر است.

مدل‌سازی یک کاوشگر دی‌الکتریک مخروطی برای تشخیص سرطان پوست – Modeling a Conical Dielectric Probe for Skin Cancer Diagnosis

پاسخ یک موج میلی‌متری با فرکانس‌های 35 گیگاهرتز و 95 گیگاهرتز، نسبت به محتوای آب بسیار حساس شناخته شده است.

مدل سازی یک آنتن دومخروطی برای آزمایش Modeling a Biconical Antenna for EMI/EMC Testing – EMI / EMC

آنتن‌های دومخروطی برای اندازه‌گیری فرکانس بسیار بالا (VHF) پرطرفدار هستند؛ زیرا از طیف وسیعی از فرکانس پشتیبانی می‌کنند. آن‌ها همچنین برای تست سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) که در آن می‌توان آنتن را به عنوان منبع RF در تست حساسیت یا ایمنی بدن استفاده کرد، مفید هستند.

اجاق مایکروویو – Microwave Oven

این یک مدل از فرایند گرمایش در اجاق مایکروویو است. منبع حرارت توزیع شده در آنالیز الکترومغناطیسی دامنه فرکانس ثابت محاسبه می‌شود. این موضوع توسط یک شبیه‌سازی انتقال حرارت گذرا نشان داده شده است که چگونه گرما در توزیع مواد غذایی توزیع می‌شود.

گرمایش مایکروویوی تومور سرطانی – Microwave Heating of a Cancer Tumor

گرمایش الکترومغناطیسی یک گزینۀ ایده‌آل برای مدل‌سازی در کامسول مالتی‌فیزیک است. این مدل محدودۀ تومورشناسی فوق‌گرمایی را نشان می‌دهد اما موضوعات و تکنیک‌های مدل‌سازی به طور کلی برای هر مسأله‌ای که مربوط به گرمایش الکترومغناطیسی باشد، کاربرد دارد.

فیلتر مایکروویو بر روی PCB با تنش (++ODB، واردات Microwave Filter on PCB with Stress (ODB++, ECAD Import) – (ECAD

فیلترهای میکرونوار را می‌توان مستقیماً بر روی صفحۀ مدار چاپی (PCB) با یک خط میکرونوار که از ورودی به خروجی می‌رود، ساخت. در امتداد خط میکرونوار تعداد زیادی خرده‌نوار در طول و عرض مشخص وجود دارد. طراحی فیلتر شامل انتخاب مقاومت ظاهری خط میکرونوار، مقاومت ظاهری میکرونوارهای خرده و طول خرده‌نوارها است.

فیلتر مایکروویو بر روی PCB با تنش – Microwave Filter on PCB with Stress

فیلترهای میکرونوار را می‌توان مستقیماً بر روی صفحۀ مدار چاپی (PCB) با یک خط میکرونوار که از ورودی به خروجی می‌رود، ساخت. در امتداد خط میکرونوار تعداد زیادی خرده‌نوار در طول و عرض مشخص وجود دارد. طراحی فیلتر شامل انتخاب مقاومت ظاهری خط میکرونوار، مقاومت ظاهری میکرونوارهای خرده و طول خرده‌نوارها است.

آنتن وصله ریزنوار – Microstrip Patch Antenna

آنتن وصلۀ ریزنوار در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها استفاده می‌شود؛ زیرا طراحی و ساخت آن بسیار آسان است. این آنتن به دلیل طراحی همدیس کم‌برش، هزینه نسبتاً کم و پهنای باند بسیار باریک جذاب است.

حاشیه مغناطیسی – Magnetic Frill

تغذیه آنتن‌ها با سیگنال‌های مناسب می‌تواند دشوار باشد. سیگنال اغلب به عنوان ولتاژ توصیف می‌شود و ولتاژ‌ها به خوبی در فرمولاسیون موج الکترومغناطیسی تعریف نمی‌شوند. ترفندهای مختلفی برای مدل‌سازی ولتاژ ژنراتور در چنین شرایطی وجود دارد که یکی از آن‌ها حاشیه مغناطیسی است. در این مدل مراحل اساسی تعریف مولد ولتاژ حاشیۀ مغناطیسی برای آنتن دوقطبی نشان داده شده و همچنین مقاومت ظاهری آنتن حاصل را با نتایج شناخته شده مقایسه می‌کند.

موجبر مدور پراتلاف – Lossy Circular Waveguide

در تجزیه و تحلیل حالت، معمولاً هدف اصلی یافتن انتشار ثابت است. این مقدار اغلب، اما نه همیشه، ارزش واقعی دارد. اگر تجزیه و تحلیل شامل بخشی پراتلاف، مانند یک رسانش غیر صفر یا مرز باز باشد، مقادیر ویژه پیچیده است. در چنین شرایطی، قسمت‌های حقیقی و موهومی تفسیرهای جداگانه‌ای دارند: * قسمت حقیقی ثابت انتشار است * قسمت موهومی ثابت میرایی است، که میرایی را در فضا اندازه‌گیری می‌کند.

آنتن جدول زمانی – Log-Periodic Antenna

شکل یک آنتن جدول زمانی شبیه به آنتن Yagi-Uda است، اما برای دستیابی به پهنای باند وسیع‌تری از یک آرایۀ هم‌صفحه تشکیل شده است. همچنین به عنوان آنتن پهن باند یا مستقل از فرکانس شناخته می‌شود.

داخل‌کردن داده‌های مواد در شکل منظم به عنوان گزینه‌ای برای ایجاد هندسه نامنظم – Interpolating Material Data on a Regular Shape as an Alternative to Building an Irregular Geometry

ایجاد هندسه‌های نامنظم می‌تواند یک راه حل مناسب، حتی تنها گزینه برای برخی از انواع برنامه‌ها باشد. این فایل‌ها روشی را برای استفاده از یک فایل متنی با خصوصیات مواد تعریف شده در مختصات برای اختصاص مواد مختلف ارائه می‌دهند، حتی اگر تنها یک دامنۀ منظم وجود داشته باشد.

پلاسمای مایکروویو درون تخت – In-Plane Microwave Plasma

تخلیه‌های گرم‌شدۀ موج ممکن است بسیار ساده باشد، جایی که یک موج تخت با استفاده از موجبر به یک راکتور هدایت می‌شود، یا بسیار پیچیده است مانند این مورد با راکتورهای ECR (تشدید الکترونی سیکلوترون). در این مثال، موجی به درون راکتور پرتاب شده و پلاسمای آرگون ایجاد می‌شود. موج تا حدودی توسط پلاسما -که پلاسما را حفظ می‌کند- جذب و منعکس می‌شود.

مثال آماده کامسول فارسی رایگان

تطبیق مقاومت ظاهری یک انتشاردهنده سه‌قسمتی فریت پراتلاف – Impedance Matching of a Lossy Ferrite 3-Port Circulator

یک انتشاردهنده فریت پراتلاف در 3 GHz مدل‌بندی شده است. پارامترهای طراحی هندسی متناسب با مقاومت ظاهری برای بازتاب کمینۀ حالت اساسی موجبر مستطیلی TE10 اساسی متنوع هستند.

مثال آماده کامسول فارسی رایگان

تنظیم اتصال با سرعت بالا توسط بازتاب‌سنجی با دامنه زمانی – High-Speed Interconnect Tuning by Time-Domain Reflectometry

در برنامه‌های یکپارچگی سیگنال(SI) ، بازتاب‌سنجی با دامنه زمانی (TDR) یک روش مفید برای تجزیه و تحلیل ناپیوستگی در یک مسیر سیگنال با مشاهده قدرت سیگنال منعکس شده است. سیگنال منعکس شده در صورت عدم وجود منبع نویز خارجی، مکالمۀ متقابل و یا اتصال نامطلوب، پالس ورودی را عمدتا با عدم تطابق در مقاومت ظاهری تحریف می‌کند.

مثال آماده کامسول فارسی رایگان

شبکه فولادی شش ضلعی (Hexagonal Grating (RF) – (RF

یک موج تخت به یک شبکه فولادی شش ضلعی تابشی برخورد کرده است. سلول شبکه فولادی از یک نیم‌کرهۀ بیرون زده تشکیل شده است. ضرایب پراکندگی برای مراتب پراش مختلف برای چند طول موج مختلف محاسبه می‌شود.

مثال آماد کامسول فارسی رایگان

موجبر H-Bend سه‌بعدی – H-Bend Waveguide 3D

این مثال‌ها نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از موجبر مستطیلی‌شکل برای مایکروویوها در دو و سه بعد استفاده کرد. یک موجبر توخالی می‌تواند دو نوع موج الکترومغناطیسی را انتقال دهد: امواج مغناطیسی عرضی (TM) یا امواج الکتریکی عرضی  (TE).

معادلات فرنل (Fresnel Equations (RF) – (RF

یک موج الکترومغناطیسی هواپیما که از طریق فضای آزاد پخش می شود ، با زاویه ای از محیط دی الکتریک بی نهایت رخ می دهد.

سطح انتخابی فرکانس، تشدیدگر قطاعی از حلقه مکمل تناوبی – Frequency Selective Surface, Periodic Complementary Split Ring Resonator

سطوح انتخابی فرکانس (FSS) سازه های دوره ای با پهنای باند یا پاسخ فرکانس باند هستند.

شبیه‌ساز سطح انتخابی فرکانس – Frequency Selective Surface Simulator

سطوح انتخابی فرکانس (FSS) سازه های دوره ای هستند که یک باند باند یا یک پاسخ فرکانس باند را ایجاد می کنند.

یافتن مقاومت ظاهری خط انتقال سیم موازی – Finding the Impedance of a Parallel-Wire Transmission Line

یک خط انتقال سیم موازی از دو سیم رسانا در یک دی الکتریک مانند هوا تشکیل شده است.

یافتن مقاومت ظاهری کابل هم‌محور – Finding the Impedance of a Coaxial Cable

کابل کواکسیال (کواکس) یکی از شایع ترین سازه های خط انتقال است.

فیلتر مشخص شده توسط پارامترهای S وارد شده از طریق یک فایل معیار – Filter Characterized by Imported S-parameters via a Touchstone File

یک فایل Touchstone پاسخ فرکانس یک مدار شبکه n-port را از نظر پارامترهای S توصیف می کند.

امکان‌پذیری طراحی آرایه آنتنی وصله میکرونوار – Feasibility Study of Microstrip Patch Antenna Array Design

آرایه آنتن گروهی از عناصر تابشی است.

مدل‌سازی سریع عددی آنتن عدسی شیپوری مخروطی – Fast Numerical Modeling of a Conical Horn Lens Antenna

یک ساختار سه بعدی بدون محور مانند آنتن شاخ مخروطی با استفاده از تنها طرح 2 بعدی آن می تواند به روشی سریع و کارآمد شبیه سازی شود.

فیلتر حفره استوانه‌ای حالت ناپایدار – Evanescent Mode Cylindrical Cavity Filter

یک فیلتر حفره ای در حال کاوش در فرکانس پایین تر از فرکانس حالت اصلی آن است.

آنتن مخروطی برجسته دوگانه – Double-Ridged Horn Antenna

یک آنتن شاخ دار دارای دو شاخ است که به دلیل عملکرد قابل اعتماد در یک فرکانس پهنای باند ، در اتاق های آنهوئیک برای توصیف آنتن تحت آزمایش (AUT) ، از باند S تا باند Ku استفاده می شود.

آنتن دوقطبی با یک بالون هم‌محور یک‌چهارم موج – Dipole Antenna with a Quarter-Wave Coaxial Balun

بالون آنتن جریانهای نامطلوب را در قسمت خارج کابل مسدود می کند.

آنتن دوقطبی – Dipole Antenna

آنتن دوقطبی یکی از ساده ترین تنظیمات آنتن است.

منبع پلاسما مایکروویو دو قطبی – Dipolar Microwave Plasma Source

این مدل یک منبع پلاسما دو قطبی محور متقارن 2D محوره را از طریق گرمایش رزونانس الکترون ها پایدار می کند.

آنتن تشدیدکننده دی‌الکتریک – Dielectric Resonator Antenna

یک تشدید کننده دی الکتریک که در نزدیکی یک عنصر تابش قرار گرفته است می تواند برای افزایش هدایت و افزایش استفاده شود.

تشخیص جهت‌گیری استوانه فلزی که در یک پوسته دی‌الکتریک تعبیه شده است – Detecting Orientation of a Metallic Cylinder Embedded in a Dielectric Shell

میله استوانه ای فلزی درون یک پوسته دی الکتریک کروی پنهان شده است و جهت گیری آن مشخص نیست.

طراحی دیپلکسور موجبر برای شبکه موبایل Designing a Waveguide Diplexer for the 5G Mobile Network – 5G

diplexer وسیله ای است که سیگنال ها را به دو باند فرکانس مختلف ترکیب می کند و آنها را تقسیم می کند ، که بطور گسترده در سیستم های ارتباطی موبایل استفاده می شود.

تعریف توزیع دی‌الکتریک نگاشت یک ماده (Defining a Mapped Dielectric Distribution of a Material (RF) – (RF

این مثال نشان می دهد که چگونه می توان توزیع دی الکتریک را با مکانی متفاوت تغییر داد.

فیلتر پهنای باند جفت‌شدۀ خطی – Coupled-Line Bandpass Filter

تحقق یک فیلتر باند باریک با استفاده از خطوط همراه میکرواستریپ آبشار امکان پذیر است.

آنتن مخروطی مدور موج‌دار – Corrugated Circular Horn Antenna

دیافراگم مدور حلقوی (مخروطی) شاخ به دلیل داشتن لوب سمت پایین و سطح قطبش متقاطع ، به عنوان شاخ خوراک برای آنتن های بازتابنده ظرف مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر پهنای باند موجبر هم‌صفحه – Coplanar Waveguide Bandpass Filter

فیلترهای پهنای باند موج دار Coplanar )CPW) را می توان با استفاده از خازنهای بینابینی (IDC) و سلفهای خرد پیرامون کوتاه (SSI) طراحی کرد.

اتصال یک مدل موج الکترومغناطیسی سه بعدی به یک مدار الکتریکی – Connecting a 3D Electromagnetic Wave Model to an Electrical Circuit

اگر یک ساختار خارج از فضای مدل وجود داشته باشد که بخواهید به عنوان معادل مدار تقریبی داشته باشد ، می تواند به یک ماژول RF وصل شود.

آنتن مخروطی – Conical Antenna

آنتن های مخروطی به دلیل ویژگی های پهنای باند و سادگی نسبی برای بسیاری از برنامه ها مفید هستند.

محاسبه بخش مقطعی رادار یک کره کاملاً رسانا – Computing the Radar Cross Section of a Perfectly Conducting Sphere

یک مشکل معیار کلاسیک در الکترومغناطیسی محاسباتی ، حل مقطع راداری (RCS) یک کره در فضای آزاد است که توسط یک موج هواپیما روشن می شود.

محاسبه ضرایب Q و فرکانس‌های تشدید تشدیدکننده‌های حفره – Computing Q-Factors and Resonant Frequencies of Cavity Resonators

نمونه بارز معیار کلاسیک در الکترومغناطیسی محاسباتی ، یافتن فرکانس رزونانس و Q- ضریب یک حفره با دیواره های ضعیف است.

اتصال هم‌محور به موجبر – Coaxial to Waveguide Coupling

تغذیۀ یک موجبر از یک کابل هم‌محور راهی ساده برای دستیابی به امواج الکترومغناطیسی در داخل یک موجبر است.

آنتن قطبیده حلقوی برای برنامه‌های Circularly Polarized Antenna for GPS Applications – GPS

یکی از راه‌های ایجاد قطبش مدور از آنتن وصلۀ میکرونوار، کوتاه کردن رادیاتور تکه است.

فیلتر موجبر مدور – Circular Waveguide Filter

یک فیلتر موجبر مدور با استفاده از یک مدل بدون محور دوبعدی طراحی شده است.

پارامترهای بارز کابل هم‌محور – Characteristic Parameters of a Coaxial Cable

کابل‌های برقی خطوط انتقال نیز نامیده می‌شوند که در همه جای دنیای مدرن برای انتقال برق و داده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فیلتر حفره‌ای مستطیلی آبشاری – Cascaded Rectangular Cavity Filter

یک فیلتر حفره‌ای آبشاری، عملکرد فیلتر باند بسیار بهتری را در مقایسه با یک حفرۀ واحد فراهم می‌کند.

تأثیر آنتن شیشه جلو اتومبیل بر روی مهار کابل – Car Windshield Antenna Effect on a Cable Harness

اتومبیل‌های مدرن برای پخش رادیو FM از آنتن‌های FM شیشۀ جلو استفاده می‌کنند.

جفت‌کننده شاخه-خط – Branch-Line Coupler

یک جفت‌کنندۀ شاخه-خط (پیوند 90 درجه‌ای مربعی)، یک دستگاه شبکه چهار پورت با اختلاف فاز 90 درجه بین دو پورت همراه است.

آنتن دومخروطی – Biconical Antenna

یک آنتن دومخروطی، نوعی از آنتن پهن باند با الگوی تابش در هر جهت بوده که با طرح H شبیه به آنتن دو قطبی است.

آنتن متصل متعادل برای 6 گیگاهرتز – Balanced Patch Antenna for 6 GHz

آنتن‌های متصل در تجهیزات بی‌سیم مانند نقاط دسترسی LAN بی سیم، تلفن‌های همراه و دستگاه‌های دستی GPS رایج‌تر می‌شوند.

رزوناتور حفره ای محوری – Axisymmetric Cavity Resonator

این یک مدل معیار برای فرمول محوری 2D از امواج الکترومغناطیسی ، رابط Frequency Domain است که با ماژول RF در دسترس است.

جداشدن آنتن با استفاده از یک متامتریال شکاف باند الکترومغناطیسی – Antenna Decoupling Using An Electromagnetic Band Gap Meta-Material

یک سازۀ باند الکترومغناطیسی (EBG) می‌تواند برای افزایش جداسازی بین آنتن‌های نزدیک به یکدیگر استفاده شود.

آنتن مکالمه متقابل روی بدنه هواپیما – Antenna Crosstalk on an Airplane’s Fuselage

هنگامی که از چند آنتن بر روی یک سکوی بزرگ استفاده می‌شود، آنتن مکالمه متقابل یا تداخل مشترک سایت مشکل‌ساز می‌شود.

امواج الکترومغناطیسی جاذب اتاق بدون انعکاس – Anechoic Chamber Absorbing Electromagnetic Waves

محفظه بدون انعکاس برای اندازه‌گیری خصوصیات آنتن، تداخل الکترومغناطیسی (EMI) و سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) استفاده می‌شود.

یک اتصال دهنده SMA در یک موجبر هم‌صفحه زمینی – A SMA Connector on a Grounded Coplanar Waveguide

اتصالات SMA به طور گسترده‌ای روی تخته‌های مدار چاپی (PCB) برای آزمایش استفاده می‌شوند.

یک فیلتر کم‌گذر با استفاده از عناصر توده – A Low-Pass Filter Using Lumped Elements

اگر هم فرکانس کارکرد دستگاه و هم از بین رفتن عناصر توده کم باشد، می‌توان دستگاه‌های غیرفعال را با استفاده از ویژگی‌های عناصر توده طراحی کرد.

نرم افزار کامسول comsol

گرمایش مایکروویوی تومور سرطانی – Microwave Heating of a Cancer Tumor

گرمایش الکترومغناطیسی یک گزینۀ ایده‌آل برای مدل‌سازی در کامسول مالتی‌فیزیک است. این مدل محدودۀ تومورشناسی فوق‌گرمایی را نشان می‌دهد اما موضوعات و تکنیک‌های مدل‌سازی به طور کلی برای هر مسأله‌ای که مربوط به گرمایش الکترومغناطیسی باشد، کاربرد دارد.

مثال آماده کامسول فارسی رایگان

داخل‌کردن داده‌های مواد در شکل منظم به عنوان گزینه‌ای برای ایجاد هندسه نامنظم – Interpolating Material Data on a Regular Shape as an Alternative to Building an Irregular Geometry

ایجاد هندسه‌های نامنظم می‌تواند یک راه حل مناسب، حتی تنها گزینه برای برخی از انواع برنامه‌ها باشد. این فایل‌ها روشی را برای استفاده از یک فایل متنی با خصوصیات مواد تعریف شده در مختصات برای اختصاص مواد مختلف ارائه می‌دهند، حتی اگر تنها یک دامنۀ منظم وجود داشته باشد.