پروژه آماده کامسول comsol

خنک‌کننده ترموالکتریک

Thermoelectric Cooler

خنک‌کننده‌های ترموالکتریک به طور گسترده‌ای برای خنک‌کردن الکترونیکی در مناطق مختلف کاربردی، از محصولات مصرفی گرفته تا طراحی فضاپیما استفاده می‌شوند. با بهره‌گیری از اثرPeltier ، آن‌ها شامل چندین پا حرارتی هستند که بین دو صفحۀ حرارتی رسانا، یکی سرد و دیگری گرم قرار گرفته‌اند. با توجه به تنوع برنامه‌ها، می‌توانید تنظیماتمختلفی از خنک‌کنندۀ ترموالکتریک را در اختیار داشته باشید.
برنامه خنک‌کنندۀ ترموالکتریک طراحی اولیۀ خنک‌کنندۀ ترموالکتریک تک‌مرحله‌ای در اندازه‌های مختلف با اندازه و توزیع مختلف ترموکوپل را در بر می‌گیرد. برای یافتن بهترین خنک‌کنندۀ ترموالکتریک برای یک برنامۀ خاص می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. تولیدکنندگان همچنین می‌توانند از آن برای بهینه‌سازی طرح‌ها و ارائۀ مقادیر عملکردی مرتبط با برنامه استفاده کنند. علاوه بر این، برنامه به عنوان یک نقطه شروع برای محاسبات دقیق‌تر با گزینه‌های ورودی اضافی استفاده می‌شود و می‌تواند به کولرهای حرارتی چند مرحله‌ای گسترش یابد.
این کار با تغییر پارامترهای هندسی اجزای مختلف کولر ترموالکتریک -موادی که پاهای ترموالکتریک و برخی شرایط کار را تشکیل می‌دهد- انجام می‌شود.