مقدمه: این استارت آپ با همکاری مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مشغول به فعالیت می باشد.  هسته فناوری این مجموعه به کمک تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر فعالیت می نماید. جهت مشاوره و انجام پروژه های شبیه سازی با نرم افزار کامسول comsol  می توانید  انجام پروژه های خود را به قیمت مناسب به گروه شبیه سازان امیرکبیر بسپارید. قیمت انجام پروژه کامسول  متناسب با حجم پروژه می باشد.

بهترین قیمت ها و بهترین متخصصان در زمینه انجام پروژه شبیه سازی کامسول comsol را می توانید از این مجموعه درخواست نمایید. در صورت درخواست پروژه   کلاس خصوصی و .. به آدرس ذیل واقع در دانشگاه حضور به هم رسانید و یا اینکه با شماره تماس یکی از دانشجویان دکتری امیرکبیر به شماره ذیل تماس حاصل فرمایید

تلفن:  02164543462     09022113687


آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

Shabihsazanak@gmail.com

تعدادی از موضوعات مورد پذیرش

انجام پروژه کامسول  انجام پروژه کامسول     

انجام پروژه های شبیه سازی نرم افزار کامسول در ضمینه مهندسی شیمیمدل‌سازی پروژه‌های شیمی

به‌کاربردن مدل‌سازی در مهندسی شیمی، یک راه مقرون به‌صرفه برای اکتشاف، طراحی‌ جدید سیستم‌ها و فرآیندها می‌باشد. امروزه همه‌ی مهندسین و دانشمندان می‌توانند از عهده‌ی پرداخت هزینه‌های مدل‌سازی برآیند. در گذشته تنها شرکت‌های بزرگ می‌توانستند از عهده‌ی مدل‌سازی‌های پیچیده برآیند، اما امروزه همه می توانند هزینه‌های آن را متقبل شوند.

ما قابلیت‌های کامسول را برای فرآیندها و مهندسی شیمی بیش از ده سال است که توسعه داده‌ایم. مدل‌سازی فرآیندهای شیمیایی و الکتروشیمیایی اصولاً از موارد زیر متأثر می‌‍شوند:

  • ترکیب شیمیایی،
  • سینتیک (kinetic) واکنش،
  • جریان سیال،
  • انتقال ماده و انرژی،

با استفاده از مدل‌سازی، هر مهندس می‌تواند به فهم و درک مورد نیاز برای نوآوری بیشتر، افزایش کارآمدی، و بهبود کیفیت، برسد. کامسول مالتی فیزیک دارای توانایی مدل‌سازی و شبیه‌سازی سیستم‌هایی است که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • انتقال جرم شامل مهاجرت در محلول‌های غلیظ و رقیق،
  • جریان‌های محیط آرام، آشفته، چندفازی و متخلخل،
  • انتقال انرژی شامل تابش،
  • سینتیک‌های شیمیایی و الکتروشیمیایی،
  • و ویژگی‌های وابسته به سیستم ترمودینامیک و انتقال.

کامسول مالتی فیزیک یک نرم‌افزار قدرتمند برای مدل‌سازی مسائل مهندسی شیمی می‌باشد. استفاده از آن بسیار آسان می‌باشد، ولی انعطاف‌پذیری آن قوی‌ترین نقطه قوت آن است. یک ویژگی اصلی کامسول داشتن رابط‌های علامت‌دار و توصیفگر برای تعریف هرآنچه که شما تمایل دارید، می‌باشد. مثل واکنش‌های شیمیایی و الکتروشیمیایی، یا عبارت‌های سینتیک، ترمودینامیک، و انتقال.

شبیه‌سازی‌ها باعث می‌شوند که در صرف هزینه‌ها برای انجام تعداد زیاد آزمایشات تجربی و ساخت نمونه‌ی اولیه صرفه‌جویی صورت گیرد. مشارکت کامسول در انجمن مهندسی شیمی، و ایجاد نرم‌افزار برای مدل‌سازی بسیار قوی می‌باشد. تنها در چند سال گذشته ماژول‌های ویژه برای مهندسی شیمی، CFD، باتری‌ها و سلول‌های سوختی، راکتورهای شیمیایی، و مهندسی الکتروشیمی منتشر شده است.

من شما را تشویق می‌نمایم تا اطلاعات بیشتر در مورد منابع را در این آدرس بدست آورید www.comsol.com/workshops

پیشنهاد روش یادگیری و انجام پروژه کامسول

بهترین منبع یادگیری کامسول سایت شرکت کامسول می‌باشد. مطالب موجود در این سایت به همراه Help داخل نرم‌افزار یک منبع کامل برای دانستن هر چیری است که شما در زمینه‌ی کار با نرم‌ افزار کامسول نیاز دارید. اما مسأله ای که وجود دارد این است که استفاده از  این سایت غنی برای کاربران ایرانی تحریم شده و برای استفاده‌ی کامل از امکانات آن نیاز به لایسینس نرم افرار می‌باشد. سایت کامسول یار سعی دارد علاوه به در دسترس قرار دادن برخی اطلاعات مفید این سایت مطالب آن را برای استفاده‌ی کاربران ایرانی ترجمه نماید که این مطالب شامل فیلم های آموزش شرکتی نرم افزار کامسول (COMSOL Multiphysics) به همراه فایل تمرین قابل دانلود، معرفی قابلیت‌ها و امکانات کامسول، پروژه‌های آماده در رشته‌های مختلف به همراه فایل قابل دانلود، pdfهای آموزشی، می‌باشد.در هر صورت بعد از این مراحل در صورت تمایل می توانید  مشاوره و  انجام پروژه شبیه سازی کامسول خود را ما بسپارید . بعد از بررسی چند ساعته  قیمت انجام پروژه کامسول متناسب با حجم پروژه بعد از ارزیابی و به شماره تماسی شما اعلام می گردد

آیکون کامسول comsol