مقدمه: این استارت آپ با همکاری مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مشغول به فعالیت می باشد.  هسته فناوری این مجموعه به کمک تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر فعالیت می نماید. جهت مشاوره و انجام پروژه های شبیه سازی با نرم افزار کامسول comsol  می توانید  انجام پروژه های خود را به قیمت مناسب به گروه شبیه سازان امیرکبیر بسپارید. قیمت انجام پروژه کامسول  متناسب با حجم پروژه می باشد.

بهترین قیمت ها و بهترین متخصصان در زمینه انجام پروژه شبیه سازی کامسول comsol را می توانید از این مجموعه درخواست نمایید. در صورت درخواست پروژه   کلاس خصوصی و .. به آدرس ذیل واقع در دانشگاه حضور به هم رسانید و یا اینکه با شماره تماس یکی از دانشجویان دکتری امیرکبیر به شماره ذیل تماس حاصل فرمایید

تلفن:  02164543462     09022113687


آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

Shabihsazanak@gmail.com

تعدادی از موضوعات مورد پذیرش

انجام پروژه های شبیه سازی کامسول در ضمینه  الکترومغناطیس، سیالات، انتقال حرارت مهندسی برق مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی ، عمران، مهندسی پزشکی و مواد

انجام پروژه کامسول  انجام پروژه کامسول   انجام پروژه کامسول نرم‌افزار CFD برای شبیه‌سازی‌های جریان پیشرفته

شبیه‌سازی فرآیندها و طراحی‌های مهندسی از طریق دینامیک سیال محاسباتی یک کار با ارزش برای فهم و بهینه‌سازی آن‌ها می‌باشد. ماژول CFD شامل چندین رابط جریان سیال برای جریان تراکم‌پذیر و غیر تراکم‌پذیر شامل جریان تک‌فازی آرام و خزنده و بعلاوه جریان غیرنیوتنی و مغشوش که چندین مدل مغشوش میانگین معادلات رینولدز ناویر استوک را مشارکت می‌دهد، می‌باشد.

روش‌های ویژه‌ای برای مدل‌سازی جریان دوفازی برای سیالات مخلوط نشدنی و بعلاوه سیالات مخلوط و پراکنده شده‌ در جریان‌های آرام یا آشفته اضافه شده‌اند. همچنین رابط‌های مدل‌سازی برای جریان‌های لایه نازک و ماشین‌الات گردان در دسترس‌‌اند. رابط‌های کاربری ویژه برای آسان نمودن استفاده از نرم‌افزار اضافه شده‌اند اما کامسول همچنین مدل‌سازی برپایه معادله را  تشویق می‌کند چراکه به کاربران آزادی عمل در بهبود یا جایگزینی معادلات با معادلات مدنظرشان را به منظور ویژه‌سازی مدل‌هایشان می‌دهد.

بعد از تعیین فیزیک‌ها و شرایط مرزی، گام بعدی مش‌بندی هندسه می‌باشد که مخصوصاً برای جریان سیال با مش‌بندی خودکار لایه‌ی مرزی کالیبره می‌شود. نرم‌افزار نوع و اندازه‌ی المان‌ها را برای افزایش دقت در جایی که نیاز باشد تغییر می‌دهد. وقتی که مدل به‌طور کامل برپا شد شما می‌توانید تحلیل را اجرا نمایید.

کامسول مالتی فیزیک یک گروهی از ابزارهای پس‌پردازش، برای نشان دادن اطلاعات بصری ارزشمند در مورد الگوهای جریان، افت فشار، تحلیل بردار سرعت و محاسبه‌ی مقادیر عددی مثل نرخ جریان جرم که از مدل خارج می‌شود را برای کاربران تهیه دیده است.

شما در حقیقت می‌توانید جریان سیال را با هر پدیده‌ی فیزیکی دیگر برای ایجاد مدل‌های چندفیزیکه‌ی پیشرفته‌ و واقعی‌تر ترکیب نمایید. شما می‌توانید انتقال حرارت را با در نظر گرفتن جریان غیر هم‌دما مشارکت دهید و می‌توانید مدل‌هایی برای برهم‌کنش سازه و سیال، جریان الکتروسینتیک، ردیابی ذرات، و مسائل جریان واکنشگر و بسیاری دیگر، ایجاد نمایید.

پیشنهاد روش یادگیری و انجام پروژه کامسول

بهترین منبع یادگیری کامسول سایت شرکت کامسول می‌باشد. مطالب موجود در این سایت به همراه Help داخل نرم‌افزار یک منبع کامل برای دانستن هر چیری است که شما در زمینه‌ی کار با نرم‌ افزار کامسول نیاز دارید. اما مسأله ای که وجود دارد این است که استفاده از  این سایت غنی برای کاربران ایرانی تحریم شده و برای استفاده‌ی کامل از امکانات آن نیاز به لایسینس نرم افرار می‌باشد. سایت کامسول یار سعی دارد علاوه به در دسترس قرار دادن برخی اطلاعات مفید این سایت مطالب آن را برای استفاده‌ی کاربران ایرانی ترجمه نماید که این مطالب شامل فیلم های آموزش شرکتی نرم افزار کامسول (COMSOL Multiphysics) به همراه فایل تمرین قابل دانلود، معرفی قابلیت‌ها و امکانات کامسول، پروژه‌های آماده در رشته‌های مختلف به همراه فایل قابل دانلود، pdfهای آموزشی، می‌باشد.در هر صورت بعد از این مراحل در صورت تمایل می توانید  مشاوره و  انجام پروژه شبیه سازی کامسول خود را ما بسپارید . بعد از بررسی چند ساعته  قیمت انجام پروژه کامسول متناسب با حجم پروژه بعد از ارزیابی و به شماره تماسی شما اعلام می گردد

آیکون کامسول comsol

برای مشاهده جزییات به زبان فارسی به لینک های زیر مراجعه کنید

ماژول الکترومغناطیس

ماژول مهندسی شیمی

ماژول سیالات و انتقال حرارت

ماژول سازه  های مکانیکی و امواج صوتی

ویژگی های خاص نرم افزار

کامسول مالتی فیزیک (COMSOL Multiphysics) یک نرم‌افزار شبیه‌سازی همه‌منظوره برای مدل‌سازی طراحی‌ها، دستگاه‌ها و فرآیندها در همه‌ی شاخه‌های مهندسی، تولید و تحقیق علمی می‌باشد. علاوه بر استفاده از مدل‌سازی چندفیزیکه، می توانید مدل‌هایتان را به کمک ابزار اپلیکیشن برای دیگر اعضای تیم طراحی، دپارتمان تولید، آزمایشگاه‌ها، مشتریانخود به یک نرم افزار ساده تخصصی شده تبدیل نمایید.
این نرم‌افزار می‌تواند برای شبیه‌سازی الکترومغناطیس، مکانیک سازه‌ای، صوت، جریان سیال، انتقال حرارت و مهندسی شیمی مورد استفاده قرار گیرد. ماژول‌ها و لینک‌های زنده (LiveLink) می‌توانند برای مدل‌سازی جریان کاری صرف‌نظر از اینکه شما چه چیزی را مدل‌سازی می‌کنید مورد استفاده قرار گیرند. در مجموع کامسول یک ابزار حل مسأله‌ی کامل می‌باشد. در زیر لیست تمام ماژول‌ها و امکانات کامسول قرار داده شده است.

نکته :در صورتی که تمایل داشتید می توانید  مشاوره و  انجام پروژه های شبیه سازی با نرم افزار کامسول خود را ما بسپارید . قیمت انجام پروژه کامسول متناسب با حجم پروژه بعد از ارزیابی اعلام می گردد

کلمات کلیدی: انجام پروژه کامسول – انجام پروژه های کامسول – انجام پروژه شبیه سازی کامسول – انجام پروژه با کامسول – قیمت انجام پروژه کامسول   – مشاوره انجام پروژه کامسول

شبیه‌سازی کامپیوتری  به یک بخش مهم علم و تحلیل دیجیتالی مهندسی قطعات تبدیل شده است. و این به‌خصوص زمان بهبود یک محصول جدید یا بهینه‌سازی طراحی کارآمد می‌باشد. امروزه طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها برای شبیه‌سازی در دسترس می‌باشد. محققان از همه‌چیز، از زبان‌های برنامه‌نویسی پایه تا پکیج‌های سطح بالا که از روش‌های پیشرفته استفاده می‌کنند، برای کار خود بهره می‌برند. هر کدام از این روش‌ها، ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان را دارند، همه‌ی آنها در یک نقطه مشترکند: آیا شما می‌توانید به نتایج آنها اعتماد کنید؟

وقتی شما به این موضوع فکر می‌کنید که چه چیزی یک نرم‌افزار را قابل اعتماد می‌کند، به یاد آوردن این هدف مفید می‌باشد: شما یک مدل می‌خواهید که به‌دقت آنچه که در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد را نشان دهد. یک محیط شبیه‌سازی کامپیوتری، انتقال قوانین فیزیکی دنیای واقعی به شکل مجازی آنها می‌باشد. این مطلب که چه مقدار ساده‌سازی صورت گرفته می‌تواند دقت نتایج مدل را تعیین نماید.

ایده‌ال این است که تمام فیزیک‌هایی که در مدل شما مؤثرند اضافه گردند. اینجاست که اهمیت کامسول (COMSOL) مشخص می‌شود. کامسول یک پلتفرم انعطاف‌پذیر است که اجازه می‌دهد حتی کاربران تازه‌کار تمام جنبه‌های فیزیکی مرتبط با طراحی‌شان را مدل نمایند. کاربران متخصص‌تر می‌توانند عمیق‌تر شوند و از دانش خود برای توسعه‌ی راه‌حل‌های ویژه که برای شرایط منحصر‌به‌فرد آنها قابل استفاده است، بهره ببرند. با این محیط مدل‌سازی که دربردارنده‌ی همه چیز است، کامسول به شما این اطمینان را می‌دهد که مدل‌تان را به دقت دنیای واقعی بسازید.

ویژگی‌های معینی از کامسول (COMSOL) موقع استفاده از آن مشخص و هویدا میگردد. قابلیت سازش برای اضافه کردن فیزیک‌های مختلف در میان این ویژگی‌ها برجسته می‌باشد. در کامسول این مسأله لحاظ شده که هر شبیه‌سازی در پکیج اضافه گردد این قایلبت را داشته باشد که با دیگر شبیه‌سازی‌ها ترکیب گردد. این ویژگی ملزم شده، باعث می‌شود که مدل واقعاً آنچه را که در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد انعکاس دهد. برای مثال در طبیعت، الکتریسیته همیشه با اثر گرمایی همراه است: هر دو مورد کاملاً می‌توانند با هم به‌کار گرفته شوند و با هم در نرم‌افزار سازگارند. تأکید به سازگاری مدل‌های چند‌فیزیکه، پایداری را به توجه به اینکه اگر شما ماژول‌ها و محصولات را توسعه دهید ضمانت می‌کند. و شما هیچ‌گاه در مورد ایجاد یک مدل منفصل شده نگرانی نخواهید داشت.

یک ویژگی قابل توجه دیگر پلتفرم کامسول تطابق‌پذیری آن است. اگر مدل شما نیاز به تغییر داشته باشد نرم‌افزار این کار را انجام می‌دهد. اگر شما دیدید که نیاز به اضافه کردن یک اثر فیزیکی دیگر دارید، شما لازم است که تنها آن را اضافه نمایید. اگر یکی از ورودی‌های شما نیاز به یک فرمول دارد، شما می‌توانید آن را اضافه گردانید. استفاده از ابزارهایی مثل هندسه‌ی پارامتری شده، مش تعاملی و توالی‌های حلگر ویژه، به شما این امکان را می دهد که به سادگی با جزومدهای نیازهایتان منطبق شوید.

کامسول مولتی فیزیک (COMSOL Multiphysics) همچنین ابزاهای مساعدت کننده‌ی حل متعددی دارد. زمان شروع یک پروژه‌ی جدید،  استفاده از کامسول به شما کمک می‌کند که مسأله‌تان را بفهمید. شما قادر خواهید بود ویژگی‌های هندسی و فیزیکی متعددی از مدلتان را آزمایش نمایید، بنابراین شما می‌توانید همه‌ی توجه خود را روی چالش‌های مهم طراحی متمرکز کنید. طبیعت انعطاف‌پذیر محیط کامسول تحلیل‌های بیشتر را با تبدیل موردهای “چه می‌شد اگر” به موردهای که برپاکردن و اجرا یشان آسان است، سهولت می‌بخشد. شما می‌توانید شبیه‌سازی‌تان را با بهینه‌سازی هر جنبه از مدل به مرحله‌ی تولید برسانید. سوییپ های پارامتری (Parametric sweeps) و توابع هدف (Target functions) می‌توانند به‌طور مستقیم در رابط کابری به‌کاربرده شوند. در مجموع کامسول یک ابزار حل مسأله‌ی کامل می‌باشد.