آیکون کامسول comsol
کامسول

مدل فوق‌کشسان چندجمله‌ای – Polynomial Hyperelastic Model

این مدل نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با استفاده از عملکرد انرژی چگالی کرنش، یک مادۀ فوق‌کشسان تعریف شده توسط کاربر را پیاده‌سازی کنید. مدل مورد استفاده یک مدل مواد فوق‌کشسان عمومی Mooney-Rivlin بوده که توسط یک چندجمله‌ای تعریف شده است. در این مثال، دو مدل ماده را بر اساس عبارت تعریف شده مشاهده خواهید کرد: یک معادلۀ دو زمانه و یک معادلۀ پنج زمانه. اجرای مدل مواد دو زمانۀ Mooney-Rivlin پس از آن با نتایج به دست آمده با مواد فوق‌کشسان از پیش تعریف شده Mooney-Rivlin تأیید می‌شود.
کامسول

منبع نقطه‌ای در جت دوبعدی: تابش و انکسار امواج صوتی از طریق لایۀ برشی دوبعدی – Point Source in 2D Jet: Radiation and Refraction of Sound Waves Through a 2D Shear Layer

این یک مدل معیار برای رابط خطی اویلر ماژول آکوستیک است. این مدل از " کارگاه آکوستیک هوایی محاسبات چهارم (CAA) در مورد مسائل معیار (2004)" ناسا است. نتایج مدل توسط Agarwal و همکاران با یک راه حل تحلیلی مقایسه شده است (AIAA Vol. 42, No. 1, January 2004).
کامسول

تغییر شکل پلاستیک در طول گسترش یک استنت زیست‌پزشکی – Plastic Deformation During the Expansion of a Biomedical Stent

استنت یک لولۀ مشبک سیمی است که برای بازکردن شریان کرونر در طی آنژیوپلاستی استفاده می‌شود، فرآیندی برای برداشتن یا فشرده‌سازی پلاک. طراحی آن برای آنژیوپلاستی جلدی از طریق پوست با استفاده از استنت از اهمیت برخوردار است. در طی این روش، استنت با استفاده از بالون در رگ‌های خونی مستقر می‌شود. استنت منبسط شده به عنوان داربست عمل کرده که رگ خونی را باز نگه می‌دارد.
کامسول

پراکندگی موج تخت از یک شی متقارن محوری دوبعدی: رویکرد گسترش موج تخت – Plane Wave Scattering off a 2D Axisymmetric Object: Plane Wave Expansion Approach

مسألۀ پراکندگی موج تخت در خارج از یک شی استوانه‌ای‌شکل، استفاده از فرمولاسیون متقارن محوری دوبعدی را نشان می‌دهد. این می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان محاسبه و کاهش حافظه در مقایسه با مدل در فضای سه‌بعدی شود.
کامسول

پوسته نیمکره فشرده – Pinched Hemispherical Shell

این مثال تغییر شکل یک پوستۀ نیمکره را بررسی می‌کند، جایی که بارها باعث غیرخطی بودن هندسی قابل توجهی می‌شوند. حداکثر انحراف بیش از دو ریشتر از ضخامت پوسته بزرگتر است. مسأله یک معیار استاندارد است که برای آزمایش فرمولاسیون پوسته در یک مورد که شامل عملکرد غشایی و خمش و همچنین چرخش بزرگ بدنۀ سفت و سخت است، استفاده می‌شود.
کامسول

مبدل پیزوالکتریک Tonpilz با پیچ پیش‌ساخته – Piezoelectric Tonpilz Transducer with a Prestressed Bolt

مبدل tonpilz برای فرکانس نسبتاً کم، انتشار صدا با قدرت زیاد استفاده می‌شود. این یکی از تنظیمات مبدل محبوب برای برنامه‌های SONAR است. مبدل شامل حلقه‌های پیزوسرامیکی است که بین یک ابتدا و انتهای توده جمع شده و توسط یک پیچ مرکزی به هم وصل می‌شوند. این مثال نشان می‌دهد که چگونه می‌توان اثر پیش‌تنشی را در پیچ قرار داد. هندسۀ پیچ از کتابخانه‌های بخش وارد می‌شود. پاسخ فرکانس اثرات ساختاری و صوتی مانند تغییر شکل، تنش، توان تابشی، سطح فشار صوت، منحنی پاسخ ولتاژ انتقال‌دهنده (TVR) و شاخص هدایت (DI) پرتوی صدا را نشان می‌دهد.
کامسول

مبدل پیزوالکتریک Piezoelectric Tonpilz Transducer – Tonpilz

مبدل پیزوالکتریک Tonpilz (قارچ صوتی) مبدلی برای فرکانس نسبتاً کم، انتشار صدا با قدرت بالا است. مبدل شامل حلقه‌های پیزوسرامیکی است که در قسمت انتهایی انبوه قرار گرفته و توسط یک پیچ مرکزی پیش تنیده شده است. ابتدا و انتهای توده، فرکانس تشدید دستگاه را پایین می‌آورد.
کامسول

تیر برشی محرک پیزوالکتریک – Piezoelectric Shear-Actuated Beam

این مدل با استفاده از رابط چندرسانه‌ای از پیش تعریف شدۀ دستگاه‌های پیزوالکتریک، یک تجزیه و تحلیل استاتیک را بر روی یک محرک پیزوالکتریک بر اساس حرکت یک پرتو پایه انجام می‌دهد. با الهام از کارهای انجام شده توسط V. Piefort و A. Benjeddou، یک پرتو ساندویچ را با استفاده از حالت برشی مواد پیزوالکتریک برای منحرف کردن رأس مدل‌سازی می‌کند.
کامسول

مبدل پیزواکوستیک – Piezoacoustic Transducer

مبدل پیزوالکتریک می‌تواند برای تبدیل یک جریان الکتریکی به یک میدان فشار صوتی یا برعکس، برای تولید یک جریان الکتریکی از یک میدان صوتی استفاده شود. این دستگاه‌ها به طور کلی برای برنامه‌هایی که نیاز به تولید صدا در هوا و مایعات دارند مفید هستند. نمونه‌هایی از این قبیل کاربردها عبارتند از میکروفون‌های مرحله به مرحله، تجهیزات سونوگرافی، محرک‌های قطرۀ جوهرافشان، کشف مواد مخدر، مبدل‌های سونار، تصویربرداری زیست‌محیطی و بیودرمانی.
کامسول

تشدیدگر فوتوآکوستیک – Photoacoustic Resonator

این یک مدل از تشدیدگر فوتوآکوستیک ساده (یا نوری) است. یک لیزر تپنده گاز را گرم کرده و باعث انبساط و انقباض شده و در نتیجه امواج فشار ایجاد می‌کند. چنین دستگاه‌هایی به عنوان حسگر برای اندازه‌گیری پارامترهای مادۀ گاز داخل تشدیدگر استفاده می‌شوند. فرکانس تشدید سیستم به گاز موجود در تشدیدگر بستگی دارد.
کامسول

پمپ پریستالتیک(کرم‌وار) – Peristaltic Pump

در یک پمپ پریستالتیک، غلطک‌های چرخان یک لولۀ انعطاف‌پذیر را فشار می‌دهند. با حرکت غلطک‌ها در طول لوله، مایع موجود در لوله حرکت را دنبال می‌کند. مهمترین مزیت پمپ پریستالتیک این است که هیچ مهر و موم و دریچه‌ای یا سایر قسمت‌های داخلی هرگز مایع را لمس نمی‌کنند. پمپ‌های پریستالتیک به دلیل تمیز بودن، کاربردهای بسیاری در صنایع دارویی، شیمیایی، زیست پزشکی و مواد غذایی پیدا کرده‌اند.
کامسول

تیر بتنی پارامتری – Parameterized Concrete Beam

تیرهای بتن آرمه به دلیل استحکام و دوام آن‌ها معمولاً در ساخت و سازهای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهندسان با شبیه‌سازی چنین تیرهایی، اطمینان حاصل می‌کنند که ساختارهای به دست آمده هم عملکرد خوبی دارند و هم ایمن هستند. با استفاده از برنامه‌های شبیه‌سازی، مهندسین تمام سطوح تخصصی می‌توانند طرح‌های مختلفی را با سهولت تحلیل و آزمایش کنند.
کامسول

طراحی لوله‌های اندامی – Organ Pipe Design

طراحی لوله‌های اندامی به شما این امکان را می‌دهد تا طراحی یک لولۀ اندامی را مطالعه کرده و سپس صدا و سیمای طراحی تغییر یافته را در یک برنامۀ کاربرپسند پخش کنید. صدای لوله شامل اثر هارمونیک‌های مختلف با دامنه‌های مختلف است.
کامسول

بهینه‌سازی شکل شیپور – Optimizing the Shape of a Horn

حالت موج تخت از تابش شیپور متقارن محوری تغذیه کرده که از یک موج‌گیر بی‌نهایت به سمت نیم‌فضای باز تابش می‌کند. فرض می‌شود که شعاع موجبر تغذیه، و همچنین عمق شیپور و اندازۀ سوراخی که شیپور به آن وصل می‌شود ثابت باشد. با تغییر انحنای سطح در ابتدای مخروطی شیپور، می‌توان هدایت و امپدانس آن را تغییر داد.
کامسول

بهینه‌سازی مکانیسم پیوند جرثقیل – Optimization of a Crane Link Mechanism

در سیستم‌های پیچیدۀ مکانیکی، یافتن یک راه حل بهینه (یا حتی به اندازۀ کافی خوب) فقط از طریق بینش مهندسی یا رویه‌های آزمایش و خطا می‌تواند چالش برانگیز باشد. سپس استفاده از روش‌های بهینه‌سازی ریاضی می‌تواند مسیری کارآمد برای طراحی بهتر باشد.
نرم افزار کامسول

لوله باز – Open Pipe

در این مدل، صدای ایجاد شده توسط پیستون مرتعش از طریق یک لوله درهم تابش می‌شود. امپدانس در شرایط مرزی امپدانس اندازه‌گیری شده که جایگزین دامنۀ هوای اطراف می‌شود. این روش می‌تواند برای کاهش زمان حل و استفاده از حافظه، برای مدل‌های بزرگ با لوله بازکن‌ها استفاده شود.
نرم افزار کامسول

تحلیلگر آکوستیک یک خانه خانوادگی – One-Family House Acoustics Analyzer

برنامۀ تحلیلگر آکوستیک یک خانۀ خانوادگی برای ارزیابی میزان انتشار نویز در اتاق‌های همراه در داخل یک خانۀ دو طبقۀ متشکل از ده اتاق استفاده می‌شود. برنامه توزیع سطح فشار صوت (SPL) در خانه را بر اساس تعدادی از منابع که به صورت تعاملی در سرتاسر خانه قرار دارند تعیین می‌کند.
نرم افزار کامسول

آکوستیک یک خانه خانوادگی – One-Family House Acoustics

این مدل کاربردی از رابط فیزیک معادلۀ انتشار آکوستیک را نشان می‌دهد. آکوستیک در یک خانۀ دو طبقۀ متشکل از 10 اتاق بررسی شده است.      توزیع سطح فشار صدای حالت پایدار (چگالی انرژی آکوستیک) برای یک منبع صوتی واقع در اتاق نشیمن اصلی تجزیه و تحلیل شده است. سپس زمان ارتعاش T60 از اتاق‌های مختلف همراه با استفاده از حل‌کنندۀ مقادیر ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد. سرانجام، کاهش انرژی (منحنی‌ها) با استفاده از یک مطالعۀ وابسته به زمان پیدا می‌شود.
نرم افزار کامسول

تقریب شکاف در تجزیه و تحلیل فرسودگی کم-چرخه استوانه‌ای با یک سوراخ – Notch Approximation to Low-Cycle Fatigue Analysis of Cylinder with a Hole

یک مؤلفۀ حمل بار از یک سازه در معرض بارگذاری چرخه‌ای چندمحوری قرار دارد که در طی آن بازده موضعی مواد رخ می‌دهد. در این مدل شما یک تجزیه و تحلیل فرسودگی کم-چرخه از بخش را بر اساس مدل Smith-Watson-Topper (SWT) انجام می‌دهید.
نرم افزار کامسول

تشدیدگر شکاف غیرخطی: جفت‌کننده آکوستیک و Nonlinear Slit Resonator: Coupling Acoustics and CFD – CFD

در بسیاری از کاربردها، امواج صوتی با سطحی که دارای سوراخ‌ها یا شکاف‌های کوچک است، در تعامل هستند. این موضوع می‌تواند در سیستم‌های صداخفه‌کن باشد. در سازه‌های عایق صوتی، در درپوش برای سرکوب سر و صدا در موتورهای جت؛ یا به صورت توری و مشبک جلوی -به طور مثال- بلندگوهای کوچک در دستگاه‌های تلفن همراه.
نرم افزار کامسول

مبدل مغناطیسی تنجشی غیرخطی – Nonlinear Magnetostrictive Transducer

انتقال مغناطیسی تنجشی در سونارها، دستگاه‌های صوتی، لرزش فعال و کنترل موقعیت و سیستم‌های تزریق سوخت استفاده می‌شود. مبدل دارای یک محفظۀ فولادی است که یک سیم‌پیچ محرک را محکم می‌کند. مادۀ مغناطیسی در هسته قرار گرفته که هنگامی که یک میدان مغناطیسی با عبور جریان از طریق سیم‌پیچ محرک تولید می‌شود، به عنوان محرک عمل می‌کند. مادۀ مغناطیسی تنجشی تحت تأثیر میدان مغناطیسی فشار آزاد را نشان می‌دهد. در این مدل متقارن محوری دوبعدی، رابطۀ غیرخطی بین مغناطیس و میدان مغناطیسی با استفاده از یک رابطۀ سازندۀ غیرخطی اجرا می‌شود. یک منحنی B-H غیرخطی نیز برای بازتاب یک رفتار مغناطیسی واقع گرایانه استفاده شده است. تعامل بین مادۀ مغناطیسی با مبدل ساخته شده از فولاد مغناطیسی نیز مدل شده است. مادۀ مغناطیسی تنجشی همچنین به استرس موجود در مادۀ مغناطیسی بستگی دارد. این مدل مواردی را در نظر می‌گیرد که مواد به اندازۀ کافی از پیش فشرده شده باشند تا حداکثر جذب مغناطیسی به دست آید. از این مدل می‌توان برای مواردی استفاده کرد که ماده در شرایط ایزواسترس قرار داشته باشد. برای مدل‌سازی رفتار تحت هر شرایط خاص استرس، از یک منحنی B-H مناسب برای مواد به دست آمده تحت استرس داده شده استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

آکوستیک غیرخطی – مدل سازی معادله یک‌بعدی وسترولت – Nonlinear Acoustics — Modeling of the 1D Westervelt Equation

این مثال مدل، چگونگی مدل‌سازی انتشار غیرخطی امواج صوتی با دامنه محدود یک‌بعدی در مایعات را با استفاده از ماژول آکوستیک کامسول مالتی‌فیزیک نشان می‌دهد. این مدل بر اساس معادلۀ وستولت مرتبه 2 ساخته شده است.
نرم افزار کامسول

انتشار سر و صدا توسط قطار چرخ‌دنده‌ای مرکب – Noise Radiation by a Compound Gear Train

پیش‌بینی تشعشع نویز از یک سیستم پویا، طراحان را به درک مکانیسم‌های متحرک در مراحل اولیۀ طراحی پیش می‌برد. به عنوان مثال، گیربکس را در نظر بگیرید که در آن تغییر در سختی مش دنده باعث ایجاد لرزش می‌شود. این لرزش‌ها از طریق محورها و اتصالات به محفظۀ گیربکس منتقل می‌شوند. محفظۀ ارتعاشی انرژی بیشتری را به مایعات اطراف منتقل کرده و در نتیجه تابش موج صوتی ایجاد می‌شود. این مدل آموزشی تابش پرتو نویز از محل قرارگیری قطار چرخ‌دنده‌ای را شبیه‌سازی می‌کند. ابتدا، یک تجزیه و تحلیل دینامیک چندبدنه در حوزۀ زمان انجام شده تا ارتعاشات محفظه را با سرعت مشخص شده در محور محرک محاسبه کند. سپس، برای محاسبۀ سطح فشار صوت در قسمت‌های نزدیک، دور و خارجی با استفاده از شتاب طبیعی محفظه به عنوان منبع سر و صدا، آنالیز آکوستیک با فرکانس انتخابی انجام می‌شود.
نرم افزار کامسول

باریک‌شدگی نوار فلزی الاستوپلاستیک – Necking of an Elastoplastic Metal Bar

نوار فلزی دایره‌ای متشکل از مواد الاستوپلاستیک با رفتار سفت‌کنندۀ ایزوتروپی غیرخطی در معرض تنش تک‌محوره قرار دارد. تحت تأثیر تنش‌های قابل توجه، نوار انعطاف‌پذیری بالایی را تجربه می‌کند. پدیدۀ باریک‌شدگی مهار شده و رشد آن دقیقا شبیه‌سازی می‌شود. تغییر شعاع با نتایج یافته‌های دیگر مطابقت دارد. این مثال یک معیار کلاسیک برای کدهای انعطاف‌پذیری کرنش بزرگ است.
نرم افزار کامسول

مواد متخلخل چندلایه: امواج Poroelastic با تلفات حرارتی و چسبناکی (مدل Multilayered Porous Material: Poroelastic Waves with Thermal and Viscous Losses (Biot-Allard Model) – (Biot-Allard

در کاربردهایی که فشار و امواج الاستیک در مواد متخلخل پر از هوا پخش می‌شوند، تلفات حرارتی و چسبناکی اهمیت زیادی دارند. این به طور معمول در مواد عایق‌بندی اتاق‌ها، مواد روکش در کابین‌های اتومبیل یا فوم‌های مورد استفاده در هدست و بلندگوها اتفاق می‌افتد. نمونۀ دیگر مواد متخلخل در اگزوس‌ها در صنعت خودرو است.
نرم افزار کامسول

صداخفه‌کن حفره‌دار – Muffler with Perforates

صداخفه‌کن‌های بازتابنده برای محدودۀ فرکانس پایین که تنها امواج تخت می‌توانند در سیستم پخش شوند، مناسب هستند؛ در حالی که صداخفه‌کن‌های پخش‌کننده با الیاف در محدودۀ فرکانس متوسط تا زیاد کارآمد هستند. از طرف دیگر، صداخفه‌کن‌ها بر اساس تلفات جریان کار می‌کنند.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی لرزش در موتور القایی – Modeling Vibration in an Induction Motor

در لرزش مدل آموزشی یک موتور القایی، جریان‌های گردابی توسط جریان‌های هارمونیک زمانی موجود در سیم‌پیچ استاتور و چرخش روتور، در روتور القا می‌شوند. جریان‌های القایی در روتور با میدان مغناطیسی که توسط سیم‌پیچ‌ها تولید می‌شود، برای تولید گشتاور حرکتی روی روتور تعامل دارد. شکاف هوا بین روتور و استاتور نامتقارن بوده و در نتیجه لرزش در موتور ایجاد می‌شود.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی لرزش و سر و صدا در جعبه دنده – Modeling Vibration and Noise in a Gearbox

از گیربکس برای انتقال نیرو از یک موتور به چرخ‌های دیگر یا سیم‌های همراه استفاده می‌شود که می‌تواند منجر به تابش سر و صدا به محیط اطراف شود. این امر به دلیل انتقال نیروهای جانبی و محوری ناخواسته روی یاتاقان‌ها و استاتور و در عین حال انتقال نیرو از یک محور به طرف دیگر و همچنین لرزش اجزای انعطاف‌پذیر مانند مش دنده‌ها، یاتاقان‌ها و استاتور است. با شبیه‌سازی و پیش‌بینی لرزش و تابش سر و صدا از گیربکس، طراحان می‌توانند در مراحل اولیه بینش کسب کنند.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی کشش وابسته به تنش – Modeling Stress Dependent Elasticity

این مثال نحوۀ اجرای یک مدل مادۀ وابسته به تنش را نشان می‌دهد. مدول یانگ براساس مقدار تنش تغییر می‌کند.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی اجسام سفت و سخت – Modeling Rigid Bodies

در بسیاری از کاربردهای دینامیک ساختاری، برخی از مؤلفه‌ها در مقایسه با ساختار پشتیبانی سفت هستند. چنین قسمت سختی فقط از طریق توده و لحظۀ تحرک آن به خصوصیات دینامیک سازه کمک خواهد کرد. سپس می‌توان با استفاده از آن به عنوان بدنۀ سفت و سخت، اندازۀ مدل را به میزان قابل توجهی کاهش داد. در این مثال ویژه‌فرکانس یک مونتاژ محاسبه شده که در آن می‌توان یکی از قسمت‌ها را به عنوان یک دامنۀ سفت و سخت در نظر گرفت.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی دستگاه فرمان گریز از مرکز – Modeling of Centrifugal Governor

دستگاه فرمان گریز از مرکز برای کنترل سرعت ماشین‌های چرخشی استفاده می‌شود. یكی از رایج‌ترین كاربردها، كنترل RPM یک موتور با تنظیم منبع تغذیه است.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی اثر ژیروسکوپی – Modeling Gyroscopic Effect

ژیروسکوپ‌ها برای اندازه‌گیری جهت‌گیری یا حفظ پایداری هواپیماها، فضاپیماها و وسایل نقلیۀ زیردریایی به طور کلی استفاده می‌شوند. آن‌ها همچنین به عنوان حسگر در سیستم‌های هدایت لختی استفاده می‌شوند.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی روتورهای چرخ‌دنده‌ای – Modeling Geared Rotors

در این مدل آموزشی، نحوۀ مدل‌سازی چندین روتور متصل از طریق چرخ‌دنده‌های مارپیچ را با استفاده از ماژول Rotordynamics ، یک محصول اضافی به ماژول مکانیک ساختاری و کامسول مالتی‌فیزیک بیاموزید. هنگام مدل‌سازی روتورهای چرخ‌دنده‌ای، وجود دنده‌ها در سیستم باعث ایجاد لرزش‌های جانبی و پیچشی در روتورها می‌شود. فرض بر این است که مش چرخ‌دنده الاستیک بوده و دارای یک مقدار سختی ثابت است.
نرم افزار کامسول

مدل‌سازی ضامن شعاعی مبتنی بر ساز و کار بازکن دریچه – Modeling a Radial Cam Based Valve Opening Mechanism

در این مثال، مکانیزم بازکردن شیر فنری متشکل از یک بازوی غلتان و یک ضامن شعاعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. تمام اجزای سیستم به صورت سفت و سختی مدل شده و از طریق اتصالات منشوری، لولا و شکاف به یکدیگر متصل می‌شوند. اتصال ضامن دنبال‌کننده و همچنین سایر اتصالات مشترک با استفاده از گره‌های داخلی در رابط Multibody Dynamics مدل‌سازی می‌شوند.
نرم افزار کامسول

جداسازی حالت ترکیبی یک کامپوزیت چند لایه – Mixed-Mode Debonding of a Laminated Composite

خرابی سطحی توسط لایه لایه شدن یا جداسازی مجدد با یک مدل منطقۀ منسجم (CZM) قابل شبیه‌سازی است. این مثال اجرای یک CZM با قانون جداسازی کششی دوطرفه را نشان می‌دهد. برای پیش‌بینی شروع نرمش و ترکیب لایه لایه شدن در یک مادۀ کامپوزیت استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

منحنی تصحیح سطح میدان میکروفون برای فرود موج تخت – Microphone grid free-field level correction curve for plane-wave incidence

این یک مدل مفهومی از یک میکروفون است که در یک بافل بی‌نهایت (نصب شده با گرما) قرار داده شده است. هدف این است که منحنی تصحیح سطح آزاد دستگاه، که شامل حوزۀ بیرونی، شبکۀ میکروفون، و حجم بین شبکه و دیافراگم است را تعیین کنیم. دیافراگم میکروفون با یک امپدانس RCL ساده مشخص شده و شرایط تابش باز با لایه‌های کاملاً مطابق (PMLs) مدل‌سازی می‌شود.
نرم افزار کامسول

میکرومکانیک و تحلیل استرس یک سیلندر کامپوزیت – Micromechanics and Stress Analysis of a Composite Cylinder

استفاده از کامپوزیت‌های فیبری در صنعت تولید رو به افزایش است. در مقایسه با مواد مهندسی فلزی سنتی، کامپوزیت‌های فیبری سبک‌تر و مقاوم در برابر خوردگی هستند و خواصی از قبیل استحکام، سفتی و دوام را می‌توان اغلب در یک برنامۀ خاص تنظیم کرد. کامپوزیت فیبری از الیاف حامل بار تعبیه شده در رزین پلیمری تشکیل شده است. مواد کامپوزیت به طور معمول لمینت از لایه‌های جداگانه هستند، جایی که الیاف در هر لایه یک طرفه هستند. در این مدل، تجزیه و تحلیل استرس یک سیلندر کامپوزیت چندلایه را انجام می‌دهیم.
نرم افزار کامسول

مدل میکرومکانیکی کامپوزیت – Micromechanical Model of a Composite

در این مثال ، یک مدل میکرومکانیکی ساده شده از یک واحد واحد با شرایط مرزی دوره ای مورد بررسی قرار می گیرد. خواص الاستیک و حرارتی همگن یک ماده کامپوزیت بر اساس خصوصیات فردی فیبر و ماتریس محاسبه می شود. مقایسه مقادیر عددی در برابر مقادیر بدست آمده از قاعده مخلوط انجام می شود.
نرم افزار کامسول

رانش فشارسنج MEMS به دلیل تورم نمگیر – MEMS Pressure Sensor Drift Due to Hygroscopic Swelling

برای ادغام آن‌ها در مدارهای میکروالکترونیکی، دستگاه‌های MEMS روی تخته‌های مدار چاپی قرار گرفته و با دستگاه‌های دیگر متصل می‌شوند. سپس، کل مدار اغلب با یک ترکیب قالب اپوکسی (EMC) پوشانده شده تا از دستگاه‌ها و اتصالات آن‌ها با برد محافظت شود. پلیمرهای اپوکسی مورد استفاده برای چنین کاربردهایی در معرض جذب رطوبت و تورم نمگیر هستند که می‌تواند منجر به لایه لایه شدن بین EMC و تخته یا رفتار نادرست از اجزای MEMS شود.
نرم افزار کامسول

رانش فشارسنج MEMS به دلیل تورم نمگیر – MEMS Pressure Sensor Drift due to Hygroscopic Swelling

مدارهای مجتمع مدرن به عنوان میکروسکوپ‌های پلاستیکی محصور شده (PEM) در دسترس هستند. این دستگاه‌ها به منظور محافظت از نیمه‌هادی‌های داخلی از مواد پلیمری و رزین‌های اپوکسی ساخته شده‌اند. متأسفانه، ترکیبات قالب پلیمری هنگامی که در معرض رطوبت قرار می‌گیرند، آن را جذب کرده و بنابراین متورم شده و باعث ایجاد کرنش‌های ناخواسته می‌شوند که می‌توانند به اندازۀ کرنش‌های حرارتی باشند.
نرم افزار کامسول

مکانیسم شناور در سیال – Mechanism Submerged in Fluid

این مثال مدل‌سازی مکانیسم چندبدنۀ غوطه‌وری در مایع را نشان می‌دهد. مکانیسم در نظر گرفته شده در اینجا شامل دو باله است که از طریق اتصالات لولا به یک بدنۀ سفت و سخت متصل می‌شوند. یک مسألۀ متقابل ساختار مایعات گذرا برای شبیه‌سازی رفتار شناور حل شده که چرخش باله یک سرعت رو به جلو در مکانیسم ایجاد می‌کند.
نرم افزار کامسول

مکانیک چرخش گلف – Mechanics of a Golf Swing

اینکه چقدر می‌توانید توپ گلف را بزنید، نه تنها با قدرت عضلانی شما مشخص می‌شود، بلکه مهمتر از همه این است که تحت تاثیر مکانیک نوسان گلف قرار دارد. نتیجه ضربۀ گلف اساساً با حرکت سر چوب درست قبل از برخورد با توپ مشخص می‌شود.
نرم افزار کامسول

خصوصیات مواد پوسته کامپوزیت چندلایه – Material Characteristics of Laminated Composite Shell

این مدل با هدف اعتبارسنجی و تأیید مدل لایه لایه الاستیک مواد در رابط پوسته ارائه می‌شود. در کامسول مالتی‌فیزیک، کامپوزیت‌ها یا بر اساس نظریۀ کششی سه‌بعدی Layerwise از طریق رابط پوستۀ لایه لایه یا براساس نظریۀ FSDT-ESL از طریق رابط پوسته مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.
نرم افزار کامسول

گیرنده توده‌ای با اتصال کامل ویبروآکوستیک – Lumped Receiver with Full Vibroacoustic Coupling

هنگامی که شبیه‌سازی‌ها در توسعۀ دستگاه‌های تلفن همراه، لوازم الکترونیکی مصرفی، سمعک یا هدست نقش دارند، لازم است در نظر بگیرید که چگونه مبدل‌ها با سایر سیستم ارتباط برقرار می‌کنند. در اینجا، ما تجزیه و تحلیل تعامل بین نصب عایق لرزشی و یک مبدل سمعک مینیاتوری (یک گیرنده آرماتور متعادل Knowles® TEC-30033)را با استفاده از نمایندگی توده‌ای مبدل نشان می‌دهیم. مدل توده‌ای به عنوان یک مدار الکتروآکوستیک معادل ساده شده است. لرزش و ویژگی‌های صوتی مدل توده‌ای سپس به یک مدل چندفیزیکی از سیستم جداسازی لرزشی متصل شده تا به یک تجزیه و تحلیل کامل سیستم برسند.
نرم افزار کامسول

گیرنده توده‌ای متصل به تست تنظیم با یک جفت‌کننده 0.4 سی‌سی – Lumped Receiver Connected to Test Set-up with a 0.4cc Coupler

در این مدل یک گیرندۀ Knowles ED23146 (بلندگو مینیاتوری) به یک مجموعه آزمایشی متشکل از یک لوله گوشواره 50 میلی‌متری (قطر 1 میلی‌متر) و یک به اصطلاح جفت‌کنندۀ 0.4 سی‌سی وصل می‌شود. گیرنده با استفاده از یک شبکۀ چاشنی توده‌ای مدل شده و به قسمت عنصر محدود در ورودی لوله متصل می‌شود. پاسخ در میکروفون اندازه‌گیری در جفت‌کننده و همچنین امپدانس ورودی الکتریکی به گیرنده با اندازه‌گیری‌ها مقایسه می‌شود. تلفات موجود در لولۀ باریک بلند با استفاده از ویژگی آکوستیک منطقۀ باریک در رابط فیزیکی Pressure Acoustics ، Frequency Domain گنجانده شده است.
نرم افزار کامسول

مدل توده‌ای سیستم تعلیق خودرو – Lumped Model of a Vehicle Suspension System

در این مثال، مدل توده‌ای سیستم تعلیق وسیله نقلیه با 11 درجه آزادی تجزیه و تحلیل شده است. توده‌های مدل جرم، فنر و میراگر از رابط سیستم مکانیکی توده‌ای برای مدل‌سازی چرخ‌ها از جمله سیستم تعلیق و همچنین صندلی‌های دارای سرنشین استفاده می‌شود. بدنۀ وسیله نقلیه با 3 درجه آزادی، به عنوان بدنۀ سفت و سخت در رابط Multibody Dynamics مدل‌سازی شده است. گرۀ منبع خارجی رابط سیستم مکانیکی توده‌ای برای اتصال مدل MBD بدنۀ خودرو به مدل توده‌ای بقیه سیستم استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

مدل توده‌ای از بدن انسان – Lumped Model of a Human Body

چندین مدل جرم-فنر-میراگر برای مطالعۀ پاسخ بدن انسان تهیه شده است که در آن عناصر جرم، فنر و میراگر نمایندۀ توده‌ای از قسمت‌های مختلف بدن، سفتی و خاصیت میرایی بافت‌های مختلف هستند.
نرم افزار کامسول

محرک بلندگوی توده‌ای با استفاده از سیستم مکانیکی توده‌ای – Lumped Loudspeaker Driver Using a Lumped Mechanical System

نمونه‌ای از بلندگوهای سیم‌پیچی متحرک که در آن پارامترهای توده‌ای رفتار اجزای الکتریکی و مکانیکی را نشان می‌دهد.
نرم افزار کامسول

محرک بلندگوی توده‌ای – Lumped Loudspeaker Driver

این یک مدل از بلندگوهای سیم‌پیچی متحرک است که در آن تناسب پارامتر توده‌ای رفتار اجزای بلندگوی برقی و مکانیکی را نشان می‌دهد. پارامترهای Thiele-Small (پارامترهای سیگنال کوچک) به عنوان ورودی به مدل توده‌ای ارائه شده که توسط یک فیزیک مدار الکتریکی ارائه شده است. مدل توده به یک مدل آکوستیک فشار متقارن محوری دوبعدی متصل است که هوای اطراف (رو و زیر مخروط بلندگو) را توصیف می‌کند. بازده حاصل از این مدل، از میان موارد بسیار، حساسیت بلندگو، امپدانس و توان صوتی تابشی را شامل می‌شود. نتایج با یک راه‌حل تحلیلی بر اساس تقریب پیستون مسطح مقایسه می‌شوند.
نرم افزار کامسول

تابش بلندگو: آموزش آکوستیکLoudspeaker Radiation: BEM Acoustics Tutorial – BEM

در این آموزش الگوی تابش آکوستیک از یک بلندگوی کوچک عمومی با استفاده از روش المان مرزی (BEM) تجزیه و تحلیل می‌شود. بلندگو در یک میز کوچک در بالای طبقه و در فاصلۀ معینی از یک دیوار قرار گرفته است. این مدل با استفاده از رابط فیزیکی Pressure Acoustics، Boundary Elements از ماژول آکوستیک تنظیم شده است.
نرم افزار کامسول

محرک بلندگو در محوطه تهویه – Loudspeaker Driver in a Vented Enclosure

این مدل از بلندگوی جعبه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا یک ولتاژ محرک اسمی را اعمال کرده و سطح فشار صوتی حاصل از آن را در اتاق خارج به عنوان تابعی از فرکانس استخراج کنید. حساسیت، هم در محور و هم به صورت مکانی، به عنوان عملکرد فرکانس تعیین می‌شود. این‌ها برخی از مهمترین پارامترهای طراحی برای بلندگو هستند.
نرم افزار کامسول

محرک بلندگو – تجزیه و تحلیل گذرا – Loudspeaker Driver — Transient Analysis

در این مدل، یک تحلیل کامل گذرا از محرک بلندگو انجام شده که امکان مدل‌سازی جلوه‌های غیرخطی را فراهم می‌آورد. این تجزیه و تحلیل، دامنۀ فرکانس خطی انجام شده در مدل آموزشی محرک بلندگو را گسترش می‌دهد.
نرم افزار کامسول

محرک بلندگو – Loudspeaker Driver

در این مثال نحوۀ مدل‌سازی محرک بلندگو از نوع مخروط پویا، رایج برای فرکانس‌های کم و متوسط ​​ارائه شده است. تجزیه و تحلیل در حوزه فرکانس انجام شده و بنابراین رفتار خطی محرک را نشان می‌دهد. تجزیه و تحلیل مدل شامل کل امپدانس الکتریکی و سطح فشار صدا در محور در یک ولتاژ محرک اسمی، به عنوان توابع فرکانس است. خصوصیات مکانی محرک در یک طرح هدایت به تصویر کشیده شده است.
نرم افزار کامسول

آنالیز کمانش خطی برج خرپا – Linear Buckling Analysis of a Truss Tower

خرپا معمولاً برای ایجاد ساختارهای سبک استفاده می‌شود که می‌تواند بارهای سنگین را پشتیبانی کند. هنگام طراحی چنین ساختاری، اطمینان از ایمنی آن بسیار مهم است. برای یک برج ساخته شده از میله، کمانش می‌تواند باعث سقوط ساختار شود. این مدل چگونگی محاسبۀ بار بحرانی کمانش را با استفاده از یک تحلیل کمانش خطی نشان می‌دهد. راه حل با یک عبارت تحلیلی به منظور برآورد بار بحرانی برای کمانش اویلر مقایسه شده است.
نرم افزار کامسول

مدل ویسکوپلاستیک – Lemaitre-Chaboche

بیشتر فلزات و آلیاژها در دماهای بالا دچار تغییر شکل ویسکوپلاستیک می‌شوند. در صورت بارگذاری چرخه‌ای، یک قانون اساسی با سخت شدن ایزوتروپیک و سینماتیک برای توصیف تأثیراتی از قبیل چرخاندن، نرم‌شدن / سخت‌شدن چرخه‌ای و آرامش تنش ضروری است.
نرم افزار کامسول

تجزیه و تحلیل تغییر شکل بزرگ یک تیر – Large Deformation Analysis of a Beam

این مثال به بررسی انحراف تیر شاخه‌ای که دچار انحرافات بسیار بزرگ است، می‌پردازد. تیر با استفاده از رابط مکانیک جامد و رابط تیر مدل‌سازی شده است. نتایج با یکدیگر و با یک راه حل معیار از NAFEMS مقایسه می‌شوند. بعلاوه، یک تحلیل کمانش خطی انجام شده و بار بحرانی به دست آمده از این مطالعه با بار بحرانی اویلر مقایسه می‌شود.
نرم افزار کامسول

مسأله صفحه بی‌نهایت کیرش – Kirsch Infinite Plate Problem

این مدل برای به دست آوردن توزیع تنش در مجاورت سوراخ كوچك در یك صفحۀ بی‌نهایت، تجزیه و تحلیل تنش ایستا را توصیف می‌كند. این مدل یک معیار کلاسیک بوده و در مکانیک مواد، توسط D. Roylance توضیح داده شده است. سپس سطح تنش با مقادیر نظری مقایسه می‌شود.
نرم افزار کامسول

لوله جت – Jet Pipe

این مثال تابش نویز فن را از مجرای حلقوی آئروژین توربوفان مدل می‌کند. هنگامی که جریان جت از مجرا خارج می‌شود، به دلیل حرکت هوای اطراف با سرعت کمتر، صفحۀ گردابی در امتداد ادامۀ دیوارۀ کانال ظاهر می‌شود. میدان نزدیکی در دو طرف ورقۀ گردابی محاسبه می‌شود.
نرم افزار کامسول

فشرده‌سازی ایزوتروپیک با مدل مواد کام-خاک رس اصلاح شده – Isotropic Compression with Modified Cam-Clay Material Model

فشرده‌سازی ایزوتروپیک یک تمرین متداول در آزمایش خاک است. مدل کام-خاک رس اصلاح شده رابطۀ بین نسبت خلأ و لگاریتم فشار را توصیف می‌کند. در این مثال، یک نمونه خاک در داخل استوانه‌ای به قطر 10 سانتی‌متر و ارتفاع 10 سانتی‌متر قرار می‌گیرد. با توجه به تقارن، مدل در تقارن محوری دوبعدی حل می‌شود. یک بار مرزی شرایط فشرده‌سازی ایزوتروپیک را ایجاد می‌کند.
نرم افزار کامسول

تماس اتصال تداخلی در چنگال دوچرخه کوهستان – Interference Fit Connection in a Mountain Bike Fork

اتصال تداخلی روشی است که برای پیوستن دو لوله به یکدیگر استفاده می‌شود. یک لوله که از حجم فعلی خود بزرگ‌تر است، سرد می‌شود. آنگاه پس از کوچک‌شدن، در فضای موجود یک لولۀ بزرگتر -که به نوبۀ خود منبسط می‌شود- قرار می‌گیرد. در رابط، فشار تماس ایجاد شده که قدرت اتصال را تعیین می‌کند. این نوع اتصال در یک مدل از چنگال دوچرخۀ کوهستانی که در آن لولۀ فرمان به تاج وصل می‌شود، شبیه‌سازی می‌شود.
نرم افزار کامسول

حسابگر اتصال تداخلی – Interference Fit Calculator

دو لوله با اتصال تداخلی به یکدیگر متصل می‌شوند. این برنامه، فشار تماس و تغییر شکل نهایی وابسته به هندسۀ هر دو لوله را پیش‌بینی می‌کند. حداکثر گشتاور قابل انتقال و نیروی محوری نیز محاسبه می‌شود.
نرم افزار کامسول

ناپایداری یک قاب قوس فضایی – Instability of a Space Arc Frame

این مدل ناپایداری یک قاب قوس فضایی را تحت بارگذاری عمودی متمرکز نشان می‌دهد. رابط تیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرم افزار کامسول

چارچوب درون هواپیما با جرم گسسته و تکانه جرمی لختی – In-Plane Framework with Discrete Mass and Mass Moment of Inertia

در این مدل با استفاده از رابط تیر مکانیک ساختاری دوبعدی، یک مدل تیر دوبعدی را ایجاد و حل می‌کنید. این مدل آنالیز ویژه‌فرکانس یک هندسه ساده را توصیف می‌کند. در این مدل از یک جرم نقطه‌ای و تکانۀ جرمی نقطه‌ای لختی استفاده می‌شود. دو ویژه‌فرکانس اول با مقادیر داده شده توسط یک عبارت تحلیلی مقایسه می‌شوند.
نرم افزار کامسول

خرپای درون هواپیما و فضا – In-Plane and Space Truss

خرپاها اجزایی هستند که فقط می‌توانند نیروهای محوری را حفظ کنند. می‌توانید از خرپا برای مدل‌سازی کارهای خرپایی استفاده کنید که لبه‌ها در آن راست هستند و همچنین برای سازه‌هایی مانند کابل‌های آویزان.
نرم افزار کامسول

تورم یک بادکنک لاستیکی کروی – نسخه غشایی – Inflation of a Spherical Rubber Balloon — Membrane Version

هدف از این مدل نشان دادن چگونگی استفاده از رابط غشاء برای مدل‌سازی ساختارهای نازک فوق‌کشسان است. مثال با مدل کتابخانه‌ای "تورم یک بادکنک لاستیکی کروی" یکسان است، به جز اینکه از رابط غشاء به جای رابط مکانیک جامد استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

تورم یک بادکنک لاستیکی کروی – Inflation of a Spherical Rubber Balloon

این مدل با هدف بررسی تورم یک بادکنک لاستیکی با مدل‌های مختلف مواد فوق‌کشسان و مقایسه نتایج با عبارات تحلیلی انجام می‌شود.
نرم افزار کامسول

زهوار فوق‌کشسان – Hyperelastic Seal

در این مدل، رابطۀ نیرو و خمش زهوار یک درب اتومبیل ساخته شده از مواد لاستیکی نرم را مطالعه می‌کنید. این مدل از یک مدل مواد فوق‌کشسان به همراه فرمول‌هایی استفاده می‌کند که می‌تواند تغییر شکل‌های بزرگ و شرایط تماس را به خود اختصاص دهد.
نرم افزار کامسول

سیلندر توخالی – Hollow Cylinder

آکوستیک سیال همراه با اشیاء ساختاری، مانند غشاها یا صفحات، نشان‌دهندۀ یک حوزۀ کاربردی مهم در بسیاری از زمینه‌های مهندسی است.
نرم افزار کامسول

مونتاژ مفصل لولا – Hinge Joint Assembly

این مثال نحوۀ مدل‌سازی لولای لوله‌ای -که دو جسم جامد را در یک مونتاژ متصل می‌کند- را نشان می‌دهد. در این مدل، جزئیات اتصال هدف تجزیه و تحلیل نیست، بنابراین، مفصل لولا با استفاده از یک ویژگی مشترک در ماژول Multibody Dynamics مدل‌سازی می‌شود. قطعات متصل می‌توانند کاملاً سفت و انعطاف‌پذیر یا ترکیبی باشند که در این مدل نشان داده شده است.
نرم افزار کامسول

خستگی بالا در چرخه موتور پیستون گیربکس – High-Cycle Fatigue of a Reciprocating Piston Engine

در موتور پیستونی متقابل، میله‌های اتصال حرکت چرخشی را به حرکت برگشتی منتقل می‌کنند. میله‌های اتصال دائماً تحت فشارهای زیادی قرار دارند و بار با سرعت موتور افزایش می‌یابد. خرابی یک قسمت در موتور معمولاً منجر به تعویض کل موتور می‌شود. بنابراین طراحی کلیه قطعات موتور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده تا هیچ یک از آن‌ها در طول عمر عملیاتی موتور قابل شکست نباشند. میله‌های اتصال به عنوان قسمت‌های مهم شناخته شده و از دیدگاه فرسودگی تحلیل می‌شوند. طول عمر فرسودگی با استفاده از معیارهای فرسودگی چرخه بالایBasquin  پیش‌بینی می‌شود.
نرم افزار کامسول

آنالیز فرسودگی چرخه بالا از یک نمونه آزمایش استوانه‌ای – High-Cycle Fatigue Analysis of a Cylindrical Test Specimen

یک مدل معیار برای ماژول فرسودگی. آزمایش استوانه‌ای در معرض بارگذاری غیر متناسب است. سه مدل مبتنی بر استرس: Findley، Matake، Normal stress با مقادیر تحلیلی و با یکدیگر مقایسه می‌شوند. رفتار غیر یکنواخت مدل Matake ضبط شده و مورد بحث قرار گرفته است.
نرم افزار کامسول

تشدیدگر هلمهولتز با جریان: تعامل جریان و آکوستیک – Helmholtz Resonator with Flow: Interaction of Flow and Acoustics

تشدیدگرهای هلمولتز در سیستم‌های اگزوس استفاده می‌شوند؛ زیرا می‌توانند باند فرکانس باریک خاصی را کاهش دهند. وجود جریان در سیستم، خصوصیات آکوستیک تشدیدگر و تلفات انتقالی زیرسیستم را تغییر می‌دهد. در این مدل آموزشی، یک تشدیدگر هلمهولتز به عنوان شاخۀ جانبی یک مجرای اصلی قرار دارد. تلفات انتقالی از طریق مجرای اصلی هنگام معرفی یک جریان بررسی می‌شود.
نرم افزار کامسول

بررسی تشدیدگر هلمهولتز با حل‌کننده‌های دامنه فرکانس متفاوت – Helmholtz Resonator Analyzed with Different Frequency Domain Solvers

این مدل یک تشدیدگر هلمهولتز متقارن محوری سه‌بعدی ساده، یک مدل آکوستیک کلاسیک مدار تشدیدگر با یک راه حل شناخته شدۀ نظری را شبیه‌سازی می‌کند. نسخۀ ایده‌آل در نظر گرفته شده در اینجا شامل یک لوله و یک حجم بسته در سری بوده که در معرض فشار ضربانی قرار دارد. از میان پدیده‌های دنیای واقعی که توسط تشدیدگر توضیح داده شده است، می‌توان به تشدیدهای دمیدن در بالای یک بطری خالی، صدای تولید شده توسط طبل‌های حفره‌ای بسته مانند djembe، و ساب‌ووفرها اشاره کرد. ما از این مدل برای نشان‌دادن چگونگی استفاده از حل‌کننده‌های عددی مختلف استفاده می‌کنیم. ما این مسألۀ آکوستیک فشار را برای طیف وسیعی از فرکانس‌ها با استفاده از حل‌کننده‌های مختلف زیر حل می‌کنیم: (الف) دامنۀ فرکانس با و بدون ارزیابی امواج بدون علامت (AWE) برای حل سریع‌تر، و (ب) فرکانس دامنه-مودال که پاسخ فرکانس را بر اساس مجموعۀ مشخصی از ویژه‌حالت‌ها بازسازی می‌کند.
نرم افزار کامسول

ساز و کار شلاق هلیکوپتر – Helicopter Swashplate Mechanism

این مدل کارایی ساز و کار شلاق به کار رفته در هلیکوپترها را برای برگرداندن ورودی کنترل پرواز هلیکوپتر به حرکت تیغه‌های روتور نشان داده و از این رو جهت‌گیری پره‌های روتور را کنترل می‌کند.
نرم افزار کامسول

تولید گرما در یک ساختار ارتعاشی – Heat Generation in a Vibrating Structure

هنگامی که یک سازه در معرض ارتعاشات فرکانس بالا قرار دارد، می‌توان مقدار قابل توجهی گرما به دلیل تلفات مکانیکی (ویسکوالاستیک) در مواد ایجاد کرد. مکانیسم دوم که در افزایش آهستۀ دما در یک ساختار ارتعاشی نقش دارد، میرایی ترموالاستیک نامیده شده و بیانگر تبدیل انرژی بین انرژی مکانیکی و حرارتی است.
نرم افزار کامسول

شبیه‌ساز آکوستیک سر و نیم‌تنه – Head and Torso Simulator Acoustics

در این مدل، ما از رابط فیزیک Pressure Acoustics، Boundary Elements استفاده کرده تا صدای آکوستیک یک شبیه‌ساز سر و نیم‌تنۀ کلی را تجزیه و تحلیل کنیم. این یک سر مانکن است که به منظور انجام اندازه‌گیری‌های استاندارد برای سمعک، تلفن‌های همراه یا هدفون استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

جفت‌کننده 711 کلی – یک شبیه‌ساز کانال گوش مسدود – Generic 711 Coupler—An Occluded Ear-Canal Simulator

این مدل یک شبیه‌ساز کانال گوش مسدود (یک جفت‌کنندۀ 711 کلی) است. علاوه بر جزئیات خاص، هندسه مربوط به Brüel & Kjær Ear Simulator Type 4157 است.
نرم افزار کامسول

مواد ویسکوالاستیک کلوین تعمیم‌یافته – Generalized Kelvin Viscoelastic Material

کلیو مواد ویسکوالاستیک کلیوین Generalized Kelvin Viscoelastic Material رفتار مواد ویسکوالاستیک را می توان با مدلهای مفهومی متشکل از عناصر الاستیک و چسبناک که به صورت سری یا موازی متصل هستند ، نشان داد.
نرم افزار کامسول

پالس گاؤسی در جریان یکنواخت دوبعدی: معادله موج همرفت و لایه‌های جاذب – Gaussian Pulse in 2D Uniform Flow: Convected Wave Equation and Absorbing Layers

این آموزش یک مدل استاندارد تست و معیار را برای شرایط غیر بازتابی و لایه‌های اسفنجی برای سیستم‌های شبیه به اویلر شبیه‌سازی می‌کند. این شامل انتشار یک پالس گاؤسی گذرا در یک جریان یکنواخت دوبعدی است. معادلۀ موج همرفت، رابط زمان صریح، معادلات اویلر خطی با معادلۀ بی‌درروی این حالت را حل کرده و این رابط از ویژگی‌های Absorbing Layers برای مدل‌سازی دامنه‌های نامحدود استفاده می‌کند.
نرم افزار کامسول

جذب پالس گاؤسی توسط لایه‌های کاملاً مطابق: آکوستیک فشار، گذرا – Gaussian Pulse Absorption by Perfectly Matched Layers: Pressure Acoustics, Transient

این آموزش یک مدل استاندارد تست و معیار را برای لایه‌های کاملاً همسان (PMLs) به عنوان جذب شرایط مرزی در دامنۀ زمان شبیه‌سازی می‌کند. این شامل انتشار یک پالس گاؤسی گذرا و بدون جریان است. رابط Pressure Acoustics، Transient به همراه PML برای کاهش دامنه محاسباتی و حذف بازتاب از مرزهای مصنوعی استفاده می‌شود.
نرم افزار کامسول

ویژه‌فرکانس‌های اساسی یک تیغه دوار – Fundamental Eigenfrequency of a Rotating Blade

سرعت چرخش بالا در ماشین‌آلات دوار می‌تواند منجر به نیروهای گریز از مرکز با بزرگی قابل توجهی شود. نیروهای ناشی از چرخش منجر به دو اثر متضاد می‌شوند: تقویت تنش و کاهش اسپین (یا کاهش گریز از مرکز). حالت اول ناشی از فشار تنش ثابت ایجاد شده توسط نیروی گریز از مرکز است و برای افزایش سختی بدنه عمل کرده و بنابراین فرکانس‌های تشدید آن را افزایش می‌دهد. در عین حال، هر جابجایی شعاعی به دور از محور چرخش، نیروی گریز از مرکز را افزایش می‌دهد؛ در حالی که حرکت به سمت محور آن را کاهش می‌دهد. این برنامه نشان می‌دهد که چگونه اثر ترکیبی از تنش و استحکام چرخش، بر ناهنجاری‌های اساسی یک تیغۀ متصل به یک محور چرخان تأثیر می‌گذارد. ویژه‌فرکانس‌های به دست آمده از مدل با راه‌حل‌های تحلیلی مقایسه شده است.
نرم افزار کامسول

صفحه دوقطبی سلول سوختی – Fuel Cell Bipolar Plate

یک پشتۀ سلول سوختی در دماهایی کمتر از 100 درجۀ سانتیگراد کار می‌کند؛ به این معنی که در شروع کار باید آن را گرم کرد. پشتۀ سلول سوختی متشکل از سلول واحد آندی، غشایی و کاتدی بوده که به صورت سری در میان صفحات دوقطبی متصل می‌شوند.
نرم افزار کامسول

اصطکاک بین حلقه‌های مماس – Friction Between Contacting Rings

این یک مدل معیار بوده که شامل اصطکاک چسبندۀ یک حلقه‌ای است که داخل حلقۀ دیگر می‌شود. جابجایی حلقۀ داخلی محاسبه و با نتیجۀ تحلیلی مقایسه می‌شود. این مدل همچنین چگونگی مقابله با اصطکاک حاکم بر مسألۀ تماس را نشان می‌دهد.
نرم افزار کامسول

دوره فرسودگی قاب – Frame Fatigue Life

تجزیه و تحلیل فرسودگی با شبیه‌سازی، به جای انجام آزمایش‌های فرسودگی، راهی بسیار سریع‌تر برای تعیین این موضوع است که آیا یک قاب خاص پس از بارگیری و تخلیۀ مکرر، شکسته می‌شود یا خیر. این برنامه به شما این امکان را می‌دهد تا عمر فرسودگی یک قاب را با یک بریدگی ارزیابی کنید. این برنامه برای درک مفهوم فرسودگی و نحوۀ ساخت یک برنامۀ معادل برای طرح‌های خود مفید است.
نرم افزار کامسول

ساز و کار چهار نوار با نقص مونتاژ – Four-Bar Mechanism with Assembly Defect

این یک مدل معیار برای پویایی انعطاف‌پذیری چندبدنه‌ای است. این مدل رفتار پویای یک ساز و کار چهار نوار مسطح را شبیه‌سازی می‌کند که یکی از مفاصل دارای نقص باشد.
نرم افزار کامسول

نیروها و تکانه‌ها روی چرخ دنده‌های مایل – Forces and Moments on Bevel Gears

این مدل آموزشی یک جفت چرخ‌دندۀ مخروطی مستقیم را شبیه‌سازی می‌کند. چرخ‌دنده‌ها به صورت سفت و سخت محاسبه می‌شوند، اما یکی از چرخ‌دنده‌ها ثابت است در حالی که دیگری روی یک نوار سفت و سخت قرار دارد. نوار سفت و سخت نیز در نقطه ای قرار دارد که بر روی محور چرخ‌دندۀ ثابت قرار دارد. آنالیز گذرا برای محاسبۀ نیروها و تکانه‌ها در مرکز چرخ‌دندۀ ثابت انجام می‌شود. نتایج تجزیه و تحلیل با نتایج یک مرجع از یک ژورنال بین المللی مقایسه می‌شود.
نرم افزار کامسول

تجزیه و تحلیل لرزش تحمیلی یک لمینت کامپوزیت – Forced Vibration Analysis of a Composite Laminate

لایه لایه شدن یا جداسازی لایه‌ها یک حالت شکست رایج در مواد کامپوزیت چندلایه است. عوامل مختلفی از جمله بارگیری، نقص در مواد و شرایط محیطی می‌تواند باعث شروع و انتشار جداسازی لایه‌ها شود. این منجر به تخریب عملکرد ساختاری و حتی گاهی شکست کامل سازه می‌شود.
نرم افزار کامسول

گرمایش ناشی از سونوگرافی متمرکز در بافت ظاهری – Focused Ultrasound Induced Heating in Tissue Phantom

این مثال مدل، نحوۀ مدل‌سازی گرمایش بافت ناشی از سونوگرافی متمرکز را نشان می‌دهد. ابتدا، میدان آکوستیک ثابت در آب و بافت برای به دست آوردن توزیع شدت آکوستیک در بافت مدل شده است. انرژی آکوستیک جذب‌شده پس از آن به عنوان منبع گرما برای فیزیک انتقال Bioheat در حوزۀ بافت در یک مطالعۀ وابسته به زمان محاسبه شده و گرمایش و سرمایش بافت را هنگامی که به مدت 1 ثانیه در معرض سونوگرافی قرار گیرد، شبیه‌سازی کرده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرم افزار کامسول

اثر متقابل ساختار سیال در اکستروژن آلومینیوم – Fluid-Structure Interaction in Aluminum Extrusion

در فرآیندهای عظیم شکل‌گیری مانند نورد یا اکستروژن، آلیاژهای فلزی در حالت جامد گرم با مواد موجود در شرایط ایده‌آل پلاستیک تغییر شکل می‌یابند. چنین فرآیندهایی را می‌توان با استفاده از دینامیک سیال محاسباتی، جایی که ماده به عنوان سیال با ویسکوزیتۀ بسیار بالا در نظر گرفته می‌شود، بستگی به سرعت و دما در نظر گرفت. اصطکاک داخلی مواد در حال حرکت به عنوان یک منبع گرما عمل می‌کند، به طوری که معادلات انتقال حرارت کاملاً با آن‌هایی که حاکم بر بخش دینامیک سیال هستند همراه است. این رویکرد به ویژه هنگامی که تغییر شکل‌های بزرگ درگیر باشد، سودمند است.
نرم افزار کامسول

تعامل ساختاری سیال در شبکه‌ای از رگ‌های خونی – Fluid-Structure Interaction in a Network of Blood Vessels

این مدل به بخشی از سیستم عروقی یک کودک خردسال - قسمت بالای شریان آئورت - اشاره دارد. رگ‌های خونی در یک بافت بیولوژیکی (عضلۀ قلب) تعبیه شده و در جریان خون، فشار به سطوح داخلی که تغییر شکل دیواره‌های رگ را ایجاد می‌کنند، اعمال می‌شود.
نرم افزار کامسول

جریان کانال – Flow Duct

مدل‌سازی نویز موتور هواپیما یک مسألۀ اصلی در زمینۀ هوازدگی محاسباتی است. میدان آکوستیک در یک مدل از مجرای هوازی متقارن محوری، که توسط یک منبع سر و صدا در مرز ایجاد می‌شود، محاسبه و تجسم می‌یابد.
نرم افزار کامسول

نوار انعطاف‌پذیر و صاف پایه ستون روی لایه خاک رس – Flexible and Smooth Strip Footing on Stratum of Clay

یک مدل تأییدی رایج برای مسائل ژئوتکنیکی، یک لایۀ کم عمق از خاک رس است.
نرم افزار کامسول

پاسخ فرسودگی یک بار نامتناسب تصادفی – Fatigue Response of a Random Nonproportional Load

یک قاب با قطع مرکزی در معرض یک بار تصادفی متشکل از 1000 بار بار قرار می گیرد. بار خارجی که با استفاده از سه فشار سنج ثبت شده است ، با استفاده از ابر بار سه واحد بار شبیه سازی می شود. تنش در اطراف قطع با الگوریتم شمارش چرخه Rainflow بدست می آید. با استفاده از قانون آسیب خطی Palmgren-Miner تخمین زده می شود.
نرم افزار کامسول

خرابی فرسودگی یک قاب عینک – Fatigue Failure of an Eyeglass Frame

در جستجوی کاهش وزن ، سطح مقطع یک قاب عینک به طور مداوم کاهش می یابد. بخش نازک بر روی بینی ، کل بار را بین دو نیمه منتقل می کند. این مثال عمر خستگی را با استفاده از مدل ترکیبی Basquin و Coffin-Manson پیش بینی می کند که عینک ها در معرض خم شدن قرار بگیرند.
نرم افزار کامسول

تحلیل فرسودگی لبه یک چرخ – Fatigue Analysis of a Wheel Rim

تجزیه و تحلیل فرسودگی در لبه چرخ انجام می‌شود. معیار فرسودگی Findley مورد بررسی قرار می‌گیرد. از روش submodeling استفاده شده است که یک مطالعه دقیق در مورد قسمت مهم میله انجام داده است. در ابتدا مطالعه‌ای از مدل کامل انجام می‌شود. قسمت بحرانی شناسایی شده و یک زیرمجموعه مجدداً تجزیه و تحلیل می‌شود. بار جاده، که به دور چرخ می چرخد، از تجزیه و تحلیل مدل کامل به روی تجزیه و تحلیل زیرمدل نگاشته می‌شود.
نرم افزار کامسول

تجزیه و تحلیل فرسودگی یک محور باردارشده نامتناسب با مغزی – Fatigue Analysis of a Nonproportionally Loaded Shaft with a Fillet

این مثال چگونگی انجام یک تحلیل خستگی چرخه بالا (HCF) با سابقه بار غیر متناسب ناشی از یک نیروی عرضی و گشتاور را که در ترکیبات مختلفی اعمال می شود ، نشان می دهد. سه مدل خستگی مختلف (Findley ، Matake و Dang Van) با یکدیگر مقایسه می شوند.
نرم افزار کامسول

پیش‌بینی شکست در یک پوسته لایه‌ای – Failure Prediction in a Layered Shell

پوسته‌های چندلایه ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با الیاف کربن (CRFP) به دلیل نسبت استحکام به وزن، در بسیاری از کاربردها متداول هستند. توجه گسترده به پوسته‌های چندلایه به دلیل کاربردهای متنوع آن‌ها در صنایع هوافضا، دریایی، خودرو و صنایع مختلف تولیدی است.
نرم افزار کامسول

پیش‌بینی شکست در یک پوسته کامپوزیت چندلایه – Failure Prediction in a Laminated Composite Shell

پوسته‌های کامپوزیت چندلایه ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن (CFRP) به دلیل نسبت مقاومت زیاد به وزن، در انواع زیادی از کاربردها متداول است. ارزیابی یکپارچگی ساختاری پوستۀ کامپوزیت چندلایه برای مجموعه‌ای از بارهای اعمال شده به منظور اطمینان از طراحی چنین سازه‌هایی ضروری است.
نرم افزار کامسول

پیش‌بینی فرسودگی حرارتی مبتنی بر انرژی در یک آرایه شبکه توپی – Energy-Based Thermal Fatigue Prediction in a Ball Grid Array

در سیستم خنک‌کننده، یک جزء میکروالکترونیکی به عنوان حلقۀ مهم شناخته شده است. از آنجا که برق به طور مکرر روشن و خاموش می‌شود، این جزء در معرض چرخۀ حرارتی قرار می‌گیرد. در نتیجه، یک شکاف از طریق اتصالات لحیم‌کاری رشد کرده و تراشه را از صفحۀ مدار چاپی جدا می‌کند تا مؤلفۀ عملکرد عملیاتی خود را از دست دهد. طول عمر اتصالات لحیم‌کاری در دو مجموعۀ شبکۀ توپی بر اساس مدل مبتنی بر انرژی دارووا پیش بینی شده است. مدل فرسودگی آسیب‌های مبتنی بر چگالی اتلاف انرژی متوسط ​​را در یک لایۀ نازک که در آن یک ترک رشد می‌کند، ارزیابی می‌کند.
نرم افزار کامسول

بقای انرژی با آکوستیک ترموچسبنده – Energy Conservation with Thermoviscous Acoustics

این مدل آموزشی کوچک، بقای انرژی را در یک دستگاه آزمایشی مفهومی کوچک مطالعه می‌کند. این مدل دارای ورودی و خروجی (مدل‌سازی شده با استفاده از درگاه‌ها) و یک تشدیدگر هلمهولتز با گردن بسیار باریک است. آکوستیک در گردن باریک با آکوستیک ترموچسبنده برای تجزیه و تحلیل دقیق تلفات حرارتی و چسبناکی مدل‌سازی شده است.